1 / 4

Do tej pory z terenu Pol’and’Rock Festival wywieziono 534,67 ton odpadów. To ok. 150 ton więcej niż rok temu. Wielkie sprzątanie niemal się zakończyło.

– Zostały nam jeszcze drobiazgi na Polu Malinowskiego, ale już posprzątaliśmy teren o powierzchni blisko 350 hektarów. Trudno jest wytyczyć linię, gdzie kończy się teren, który zamieszkują festiwalowicze. Ekipy sprzątające zaglądały do lasów i tych wszystkich miejsc, które były waszym obozowiskiem – napisał na swoim profilu Jurek Owsiak.

Tylko podczas pierwszych dni trwania festiwalu w Kostrzynie nad Odrą wywieziono z jego terenu 40 ton odpadów. Uczestnicy korzystali z 157 miejsc, w których mogli pozostawić swoje śmieci.

– Staliście w kolejce, aby do specjalnych dwóch urządzeń przygotowanych przez urząd marszałkowski lubuskie.pl wrzucić i „zgnieść” 8,5 ton puszek i plastikowych butelek, a do urządzenia w strefie PreZero Polska 10 tys. puszek i butelek – informował na swoim profilu Jurek Owisiak.

– Mieliście siłę i ochotę, aby 1,5 tony puszek i 1,2 tony odpadów plastikowych przynieść do Miasteczka Lech. Rekordziści za 190 kg puszek i 160 kg plastiku wyjechali na elektrycznych hulajnogach!

Kampania Piwowarska wydała 24 tys. wielorazowych kubków do piwa (14 tys. nie zostało zwróconych). W strefie gastronomicznej w pobliżu dużej sceny wprowadzono papierowe tacki, kubki, słomki i drewniane sztućce. W pasażu handlowym nie używano torebek foliowych.

Po raz pierwszy obsługa festiwalu jeździła także elektrycznymi pojazdami, co przyniosło oszczędności 350 litrów paliwa i brak emisji 700 kg CO2.

267 osób wpłaciło w sumie 7454 zł na pokrycie kosztów sprzątania. Tegoroczne sprzątanie po festiwalu kosztowało w sumie 607 tys. zł.

424 tys. osób odwiedziło facebookowy profil „Zadbam o mój Festiwal!”, a 10 tys. osób odsłoniło podstronę „Zaraz będzie czysto”. Tak właśnie została zatytułowana akcja mająca na celu pomoc w sprzątaniu terenu festiwalu odwiedzanego co roku przez kilkaset tysięcy uczestników. Według szacunków podawanych przez organizatorów w szczytowym momencie (czyli w czasie sobotniego koncertu Kultu) uczestniczyło w nim około 750 tys. osób. Szacunki policji mówiły o 200 tys. uczestników.

A w domu posprzątane.Z ogromną przyjemnością, a wręcz dziką radością, prezentujemy Wam zdjęcia wykonane wczoraj na…

Gepostet von Jurek Owsiak am Freitag, 23. August 2019

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj