W zestawieniu przygotowanym dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 15 miast, które w tym roku ozdobiły swoje ulice świątecznymi dekoracjami. W sumie oddano ponad 1600 głosów. Kto wygrał?

Decyzją internautów najpiękniejsze miasto w świątecznej odsłonie to Jaworzno. Miasto zdobyło 1239 głosów (73 %). Na drugim miejscu uplasował się Lublin (13%, 225 głosów), a na trzecim Olsztyn (4%, 70 głosów).

Serdecznie gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że laureat – Urząd Miejski w Jaworznie – otrzymuje od nas półroczną prenumeratę „Przeglądu Komunalnego”.

Zobacz galerię

Świąteczne światełka i dekoracje w polskich miastach. Gdzie najpiękniejsze? [GŁOSOWANIE]

Świąteczne akcenty

MZDiM Jaworzno jest odpowiedzialny za świąteczne udekorowanie m.in. rynku, a także, w miarę możliwości, zarządzanych przez siebie przestrzeni publicznych czy pasa drogowego.

W roku bieżącym – podobnie jak rok temu – na rynku ustawiona została żywa choinka z ręcznie wykonanymi przez Wspólnotę Betlejem ozdobami – domkami. Każda z ozdób ma swoje znaczenie, a całość odnosi się do filozofii ks. Józefa Tischnera i jego myśli na temat wolności, a także domu, jako jednego z elementów, dzięki któremu istnieje ład w życiu człowieka.

Na rynku w Jaworznie zamontowane zostały również świetlne ozdoby – zarówno na latarniach, jak i w fontannach, czy na rosnącym nieopodal biblioteki jaworze.

Oprócz tego nowo powstały w centrum park kieszonkowy przy ul. Grunwaldzkiej udekorowany został ozdobami, które w ubiegłym roku zdobiły choinkę na rynku – wykonanymi również przez Wspólnotę Betlejem ptakami.

Świąteczne akcenty pojawiły się w Jaworznie również wzdłuż pasa drogowego w centrum (iluminacje świetlne na latarniach), jak również w jaworznickich dzielnicach: na rynku w Byczynie ustawiona została świecąca, kolorowa bombka, natomiast mieszkańcy Jelenia mogą cieszyć się specjalnie udekorowaną choinką zdobiącą dzielnicowy rynek. Świąteczne światełka przypominają również o świętach w dzielnicy Szczakowa, gdzie przystrojone zostały drzewka zarówno przy kościele, jak i w rejonie ul. Kolejarzy w okolicach starego dworca PKP.

Czytaj więcej

Skomentuj