Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Wiemy już, które miasto ma najładniejsze świąteczne dekoracje. Zobacz wyniki głosowania

Wiemy już, które miasto ma najładniejsze świąteczne dekoracje. Zobacz wyniki głosowania
Barbara Krawczyk
11.01.2019, o godz. 15:37
czas czytania: około 2 minut
0

W zestawieniu przygotowanym dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 15 miast, które w tym roku ozdobiły swoje ulice świątecznymi dekoracjami. W sumie oddano ponad 1600 głosów. Kto wygrał?

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Decyzją internautów najpiękniejsze miasto w świątecznej odsłonie to Jaworzno. Miasto zdobyło 1239 głosów (73 %). Na drugim miejscu uplasował się Lublin (13%, 225 głosów), a na trzecim Olsztyn (4%, 70 głosów).

Serdecznie gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że laureat – Urząd Miejski w Jaworznie – otrzymuje od nas półroczną prenumeratę „Przeglądu Komunalnego”.

Zobacz galerię

Świąteczne światełka i dekoracje w polskich miastach. Gdzie najpiękniejsze? [GŁOSOWANIE]

Świąteczne akcenty

MZDiM Jaworzno jest odpowiedzialny za świąteczne udekorowanie m.in. rynku, a także, w miarę możliwości, zarządzanych przez siebie przestrzeni publicznych czy pasa drogowego.

W roku bieżącym – podobnie jak rok temu – na rynku ustawiona została żywa choinka z ręcznie wykonanymi przez Wspólnotę Betlejem ozdobami – domkami. Każda z ozdób ma swoje znaczenie, a całość odnosi się do filozofii ks. Józefa Tischnera i jego myśli na temat wolności, a także domu, jako jednego z elementów, dzięki któremu istnieje ład w życiu człowieka.

Na rynku w Jaworznie zamontowane zostały również świetlne ozdoby – zarówno na latarniach, jak i w fontannach, czy na rosnącym nieopodal biblioteki jaworze.

Oprócz tego nowo powstały w centrum park kieszonkowy przy ul. Grunwaldzkiej udekorowany został ozdobami, które w ubiegłym roku zdobiły choinkę na rynku – wykonanymi również przez Wspólnotę Betlejem ptakami.

Świąteczne akcenty pojawiły się w Jaworznie również wzdłuż pasa drogowego w centrum (iluminacje świetlne na latarniach), jak również w jaworznickich dzielnicach: na rynku w Byczynie ustawiona została świecąca, kolorowa bombka, natomiast mieszkańcy Jelenia mogą cieszyć się specjalnie udekorowaną choinką zdobiącą dzielnicowy rynek. Świąteczne światełka przypominają również o świętach w dzielnicy Szczakowa, gdzie przystrojone zostały drzewka zarówno przy kościele, jak i w rejonie ul. Kolejarzy w okolicach starego dworca PKP.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka przestrzenna
css.php
Copyright © 2024