1 / 4

45 wiśni piłkowanych „Kanzan” pojawiło się na Gliniankach od strony ulic Kocha i Witaszka. Pięknie kwitnące drzewa będą ozdobą tego miejsca.

Wiśnia ozdobna ‘Kanzan’ dorasta do 8 m wysokości i w maju obsypuje się różowymi kwiatami. Drzewo bardzo szybko rośnie i jest mrozoodporne. 45 sztuk tej ozdobnej rośliny pojawiło się na poznańskich Gliniankach.

Zabezpieczenia przed bobrami

– Drzewa musimy zabezpieczyć specjalnymi siatkami, które ochronią je przed podgryzaniem przez bobry. Na Gliniankach to częste zjawisko- wyjaśnia Marta Jastrząb Frankowska z Zarządu Zieleni Miejskiej. – To metoda uznawana za jeden z najskuteczniejszych sposobów ograniczania działań bobrów. Zniechęcone zwierzęta zazwyczaj opuszczają penetrowany teren.

Nowe nasadzenia

Nasadzenia w tym rejonie zrealizowane zostały z inicjatywy radnego miejskiego Grzegorza Jury, który złożył do budżetu poprawkę w tej sprawie.

– Tereny zieleni w mieście są nam wszystkim wyjątkowo potrzebne. Poprawiają jakość otoczenia, a przez to i sam komfort życia – mówi Grzegorz Jura, miejski radny, który złożył do budżetu poprawkę w tej sprawie. – Nowe nasadzenia to pierwsza część inwestycji. Wkrótce także w okolicach paleniska pojawią się elementy małej architektury dla poprawy komfortu odpoczynku na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej

Skomentuj