Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Wiśnie ozdobne na poznańskich Gliniankach

Wiśnie ozdobne na poznańskich Gliniankach
jw
18.04.2022, o godz. 11:37
czas czytania: około 1 minuty
0

45 wiśni piłkowanych „Kanzan” pojawiło się na Gliniankach od strony ulic Kocha i Witaszka. Pięknie kwitnące drzewa będą ozdobą tego miejsca.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Wiśnia ozdobna ‘Kanzan’ dorasta do 8 m wysokości i w maju obsypuje się różowymi kwiatami. Drzewo bardzo szybko rośnie i jest mrozoodporne. 45 sztuk tej ozdobnej rośliny pojawiło się na poznańskich Gliniankach.

Zabezpieczenia przed bobrami

– Drzewa musimy zabezpieczyć specjalnymi siatkami, które ochronią je przed podgryzaniem przez bobry. Na Gliniankach to częste zjawisko- wyjaśnia Marta Jastrząb Frankowska z Zarządu Zieleni Miejskiej. – To metoda uznawana za jeden z najskuteczniejszych sposobów ograniczania działań bobrów. Zniechęcone zwierzęta zazwyczaj opuszczają penetrowany teren.

Nowe nasadzenia

Nasadzenia w tym rejonie zrealizowane zostały z inicjatywy radnego miejskiego Grzegorza Jury, który złożył do budżetu poprawkę w tej sprawie.

– Tereny zieleni w mieście są nam wszystkim wyjątkowo potrzebne. Poprawiają jakość otoczenia, a przez to i sam komfort życia – mówi Grzegorz Jura, miejski radny, który złożył do budżetu poprawkę w tej sprawie. – Nowe nasadzenia to pierwsza część inwestycji. Wkrótce także w okolicach paleniska pojawią się elementy małej architektury dla poprawy komfortu odpoczynku na świeżym powietrzu.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024