W ramach utrzymania terenów zieleni Miejski Zakład Zieleni i Usług Komunalnych we Włocławku przygotowuje się do letnich nasadzeń. Akcja, która obejmie również obszar rewitalizacji, rozpocznie się 15 maja.

Jak informuje MZZiUK, część roślin wieloletnich pozostała z ubiegłorocznych nasadzeń letnich, dodatkowo jesienią 2019 posadzono 2945 szt. krzewów i 136 szt. bylin. Podpisano również umowę na zakup 33 201 sztuk roślin jednorocznych.

Plac Wolności będący obszarem rewitalizacji to miejsce w którym charakterystycznym elementem są dywany kwiatowe. W 2019 r. wprowadzono nowy projekt dywanów kwiatowych, uwzględniający motywy sztuki kujawskiej. Nasadzenia różnią się od poprzednich. Zrezygnowano z symetrii oraz wprowadzono więcej kwiatów, a mniej trawy.

W ramach projektu na centralnym placu Włocławka zostały sadzone rośliny z takich gatunków jak m.in. żeniszek meksykański, Irezyna Herbsta, starzec popielny, aksamitka rozpierzchła, Turzyca oszimska, smagliczka nadmorska. Roślinną kompozycję uzupełnia 7 wież kwiatowych. W roku 2020 w ramach nasadzeń letnich bratki rosnące od jesieni 2019 zostaną zastąpione roślinami jednorocznymi. Łącznie zostanie posadzonych 10 500 szt. kwiatów.

Na bulwarach pojawi się 1720 szt. roślin jednorocznych  – spotkać tu będzie można: starce popielate, begonie wieczniekwitnące – czerwone i białe. Nasadzenia uzupełnią szatę roślinną która w tej części , składającej się z drzew wielogatunkowych iglastych i liściastych oraz krzewów. Zieleń sezonowa pojawi się także na ul. 3 Maja i Starym Rynku.

Czytaj więcej

Skomentuj