Reklama

envicon 2023 ad1a

Włocławek: szansa na zmniejszenie betonozy

Włocławek: szansa na zmniejszenie betonozy
jw
06.12.2021, o godz. 8:55
czas czytania: około 1 minuty
0

Dywany kwiatowe, 30 nowych drzew i o wiele mniej “betonu”. Tak ma wyglądać Stary Rynek we Włocławku po realizacji inwestycji, którą mieszkańcy wybrali w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Ratusz właśnie pokazał projekt.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Ponowne zazielenienie Starego Rynku to postulat powtarzany przez mieszkańców od lat. Zabetonowanie rynku (w rzeczywistości wyłożenie granitowymi płytami), na którym niegdyś było dużo zieleni, było krytykowane niemal od razu po zakończeniu rewitalizacji w 2013 r.

Budżet obywatelski z pomocą

Pomysł przywrócenia zieleni na Stary Rynek ostatecznie zostanie zrealizowany w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Inwestycja warta milion złotych wygrała głosowanie w kategorii zielonej.

Tak będzie wyglądać Stary Rynek

Na Starym Rynku ma pojawić się 20 nowych odmian roślin – zarówno drzew, jak i krzewów i kwiatów.

Samych nowych drzew ma być ok. 30. Będą to dęby szypułkowe, platany, głogi, lipy i jałowce. Wiceprezydent odpowiedzialny za inwestycje podkreśla, że będą to drzewa dużych rozmiarów.

Na Starym Rynku pojawią się również krzewy: róże, hortensje, irgi i kaliny angielskie. Pojawią się także kwiaty liliowca i jeżówki.

Ukończenie prac projektowych oznacza, że w najbliższej przyszłości Urząd Miasta zacznie szukać firmy, która zastąpi część granitowych płyt nowymi roślinami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową zielenią mieszkańcy będą mogli cieszyć się w przyszłym roku.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023