Reklama

envicon 2023 ad1a

Włocławski Budżet Obywatelski ze zmianami na 2023 r.

Włocławski Budżet Obywatelski ze zmianami na 2023 r.
jw
01.04.2022, o godz. 10:41
czas czytania: około 2 minut
0

Dziś rozpoczyna się kolejna edycja Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W nadchodzących miesiącach mieszkańcy Włocławka będą mogli zgłosić, a następnie wybrać projekty, które zostaną zrealizowane w 2023 roku. W budżecie obywatelskim zostało wprowadzonych kilka istotnych zmian.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Etap zgłaszania projektów, który rozpocznie się w najbliższy piątek potrwa do 27 kwietnia. Mieszkańcy, podobnie jak w poprzednim roku, będą mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów w trzech kategoriach – zielonej, instytucjonalnej oraz ogólnomiejskiej. Swoje pomysły można zgłosić wypełniając formularz elektroniczny na stronie internetowej bo.wloclawek.eu lub wypełniając formularz w wersji papierowej i wrzucając go do specjalnie przygotowanych urn umieszczonych w budynku Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku lub w Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9. Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Włocławka, a jego pomysł musi zostać poparty przez troje innych mieszkańców.

Budżet obywatelski 2023 – jakie zmiany?

Istotną zmianą w tegorocznej edycji Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego jest to, że zwiększona została kwota przeznaczona na realizację zwycięskich projektów – tym razem będzie to 4,3 mln zł, czyli o 300 tysięcy złotych więcej niż w poprzednim roku. O taką kwotę została zwiększona pula dla kategorii ogólnomiejskiej – do 2,3 mln zł. Pula dla kategorii zielonej i instytucjonalnej w dalszym ciągu będzie wynosić po 1 mln zł na każdą z nich.

W związku ze zwiększeniem puli ogólnomiejskiej, maksymalna wartość dla pojedynczego projektu w tej kategorii wynosić będzie 1 150 000 zł. Dla projektów z kategorii zielonej i instytucjonalnej maksymalna kwota dla pojedynczego projektu wynosić może maksymalnie 1 mln zł.

Ocena projektów

Złożone projekty będą oceniane pod względem formalnym i merytorycznym do 2 czerwca, a dzień później ogłoszona zostanie wstępna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania. Procedura odwoławcza, tj. siedem dni na złożenie odwołania od wyniku weryfikacji i późniejsze rozpoznanie odwołań, potrwa do 24 czerwca. Tego samego dnia opublikowana zostanie ostateczna lista projektów do głosowania. Głosowanie we Włocławskim Budżecie Obywatelskim na rok 2023 potrwa od 27 czerwca do 11 lipca. Wyniki zostaną opublikowane w ciągu 30 dni po zakończeniu głosowania.

Szczegółowy harmonogram Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023:

  • Zgłaszanie projektów: 1 – 27 kwietnia 2022 r.
  • Weryfikacja zgłoszonych projektów: do 2 czerwca 2022 r.
  • Ogłoszenie wstępnej listy projektów: 3 czerwca 2022 r.
  • Procedura odwoławcza: do 24 czerwca 2022 r.
  • Ogłoszenie ostatecznej listy projektów: 24 czerwca 2022 r.
  • Głosowanie: 27 czerwca – 11 lipca 2022 r.
  • Ogłoszenie wyników: do 10 sierpnia 2022 r.

Więcej informacji: bip.um.wlocl.pl

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023