1 / 4

Innowacyjna atrakcja dla dzieci znajduje się na terenie Doliny Trzech Stawów – między stawem Kajakowym a stawem Łąka. Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Na projekt głosowało ponad 13 tys. mieszkańców.

Armatka wodna, kwiaty nabierające wodę, tęcza wodna, owady tryskające wodą i gejzer ziemny to tylko niektóre z kolorowych urządzeń, które mają zachęcić dzieci do korzystania z nowego placu zabaw. Miejsce zostało podzielone na strefy dla dzieci młodszych i starszych, w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Obok atrakcji dla dzieci postawiono ławki, wodoodporne siedziska, kosze na śmieci, stojaki dla rowerów oraz zaplecze sanitarne z natryskami.

Zadbano także o bezpieczeństwo. Cały teren placu zabaw został ogrodzony i oświetlony. Zamontowano również monitoring włączony do Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy.

Co ważne, wstęp na plac zabaw i korzystanie ze wszystkich urządzeń jest bezpłatne. Atrakcje dostępne są każdego dnia, od rana do godzin wieczornych, kiedy plac zabaw zyskuje wielobarwne oświetlenie.

Koszt inwestycji to około 1,5 mln złotych. Realizatorem projektu była firma Gutkowski z Leszna.

Czytaj więcej

Skomentuj