Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Woda i ścieki

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Reklama

ad2 pk plus [od 02.09.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przepisy dotyczące retencji wody do uproszczenia

Przepisy dotyczące retencji wody do uproszczenia

25.10.2022
portalkomunalny.pl
1

Podczas najbliższego posiedzenia Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP jej przewodniczący, Jan Krzysztof Ardanowski, przedstawi ocenę dotychczasowego gospodarowania wodą i rekomendacje dalszych działań.

Samorządowcy i branża wod-kan w senacie (video)

Samorządowcy i branża wod-kan w senacie (video)

25.10.2022
PU
0

Grubo ponad setka gości, głównie samorządowców i przedstawicieli branży wod-kan, wzięła udział w połączonym posiedzeniu senackich komisji samorządu terytorialnego i administracji państwowej, środowiska i nadzwyczajnej komisji ds. klimatu. Temat spotkania w Senacie RP to dramatyczna sytuacja przedsiębiorstw wod-kan i stanowisko regulatora w procesie taryfowym.

Renowacja studni wodociągowych

Renowacja studni wodociągowych

25.10.2022
portalkomunalny.pl
0

Wszystkie studnie podlegają procesom starzenia, głównie kolmatacji (ang. clogging) i korozji. W warunkach idealnych jednorodnej warstwy wodonośnej, zbudowanej z kulistych, gładkich, chemicznie obojętnych ziaren i zdemineralizowanej, jałowej wody, oraz stabilnego zasilania wodonośca modelowa studnia pracowałaby ze stałym wydatkiem jednostkowym (iloraz wydajności i depresji) aż do mechanicznego uszkodzenia filtra (np. na skutek korozji), czego w naturze nie obserwujemy. 

Projekt Blue Bridge ma obniżyć pobór wody z Wisły

Projekt Blue Bridge ma obniżyć pobór wody z Wisły

25.10.2022
PU
0

Projekt Blue Bridge to przedsięwzięcie, które realizują Wodociągi Płockie, PKN Orlen i firma Krevox (Europejskie Centrum Ekologiczne). Dzięki Blue Bridge pobór wody z Wisły na potrzeby Orlenu ma być zmniejszony o 25 proc. Koncern właśnie podpisał umowę z Wodami Polskimi dotyczącą budowy instalacji uzdatniania ścieków z miejskiej oczyszczalni i ponownego ich wykorzystania.

Orlen będzie wykorzystywać do produkcji wodę z płockich ścieków

Orlen będzie wykorzystywać do produkcji wodę z płockich ścieków

25.10.2022
Bartłomiej Leśniewski
0

PKN Orlen wspólnie ze spółką Wodociągi Płockie podpisał z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie list intencyjny, który zakłada powstanie instalacji uzdatniania ścieków z miejskiej oczyszczalni i ponowne ich wykorzystanie przez koncern.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026