Ponad 5 mln zł dotacji samorządu wojewódzkiego trafiło do gminy Zakroczym na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Ponad 170 tys. zł trafiło także do spółek wodnych z Baranowa, Żabiej Woli i Tarczyna w ramach programu „Mazowsze dla melioracji”.
W związku z pogarszającą się sytuacją finansową przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” wystosowała apel do Premiera RP. List podpisany przez Krzysztofa Dąbrowskiego, prezesa IGWP został przekazany 15 września.
We wtorek, 20 września, punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęła się szesnasta konferencja poświęcona tematyce metod zagospodarowania osadów ściekowych, której organizatorem jest Abrys dla Środowiska.
O zbliżającym się armagedonie ściekowym kilkakrotnie pisałem i wspominałem każdorazowo przy okazji spotkań w Warszawie i w każdym pozarządowym gronie. Przecież utajnienie treści wezwania KE UE z 26 stycznia 2018 r. całkowicie uśpiło zarówno gminy, jak i organy kontrolno-dystrybucyjne. Dopiero po wrześniu 2020 r. i kolejnym upomnieniu Polski zaczęto się zastanawiać na najwyższych szczeblach władzy, co począć.
Po ustaleniu przyczyn należy zastosować zasadę mówiącą, że ten kto skaził, ten płaci - oświadczyła wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova podczas debaty poświęconej katastrofie ekologicznej na Odrze w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.











