Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Woda i ścieki

Reklama

Woda i ścieki (AD3a)  odpady z kanalizacji [22.06-14.07.26]

Reklama

ad2 pk plus [od 02.09.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Mława. Modernizacja zalewu Ruda w dwa lata

Mława. Modernizacja zalewu Ruda w dwa lata

15.03.2022
PU
0

Modernizacja zalewu Ruda potrwa dwa lata, już wyłoniono jego wykonawcę. Początkowo planowano przeprowadzić przetarg jesienią tego roku, tymczasem wykonawca został wyłoniony na przedwiośniu. Firma z Grudziąca wykona rewitalizację za około 14,5 mln zł.

Komisja Europejska skarży Polskę

Komisja Europejska skarży Polskę

15.03.2022
portalkomunalny.pl
0

Komisja Europejska 9 lutego br. poinformowała o wniesieniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej skargi przeciwko Polsce w związku z nieprzestrzeganiem dyrektywy dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych (dyrektywa 91/271/EWG). Według KE Polska powinna spełniać wymogi dyrektywy od 2015 r.

Propozycje zmian zasad weryfikacji i zatwierdzania taryf

Propozycje zmian zasad weryfikacji i zatwierdzania taryf

14.03.2022
portalkomunalny.pl
0

Niemal cały ubiegły rok trwała i nadal trwa druga już „kampania” weryfikacyjna. W połowie września Wody Polskie informowały o pozytywnym zweryfikowaniu 1,4 tys. wniosków na 2,6 tys. złożonych. Od 1 stycznia do 2 lutego 2022 r. regionalne zarządy gospodarki wodnej informowały o wydaniu 81 decyzji zatwierdzających taryfy. Pełniące funkcję regulatora, Wody Polskie analizują wnioski, wyjaśnienia i odwołania.

Zbiornik Kleczew wypełnia się wodą

Zbiornik Kleczew wypełnia się wodą

11.03.2022
PU
2

Zbiornik Kleczew wypełnia się z dnia na dzień. Wody Polskie dzięki dobrej współpracy z ZEPAK S.A. rekultywują tereny pokopalniane i odbudowują zasoby wodne we wschodniej Wielkopolsce. Pierwotnie zakładano, że zbiornik wypełni się za około 10 lat. Dzięki przebudowie rurociągu tłoczącego wodę z odwodnienia odkrywki Jóźwin IIB w kierunku zalewanej odkrywki Kazimierz Północ w pobliżu Kleczewa, wyrobisko wypełni się już w tym roku.

Lublin: trwa nabór do programu „Złap deszczówkę”

Lublin: trwa nabór do programu „Złap deszczówkę”

09.03.2022
jw
0

Do 8 kwietnia mieszkańcy mogą składać wnioski do drugiej edycji miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina - „Złap deszczówkę”. Rozpatrywanie wniosków będzie się odbywało według kolejności zgłoszeń, do wykorzystania limitu środków finansowych przeznaczonych na ten cel w tym roku, czyli kwoty 150 tys. zł.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026