Do ogrzewania może zostać wykorzystana ciepła woda geotermalna, której źródła znajdują się w gminie Kramsk. Samorząd zdecydował się ubiegać o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na sporządzenie dokumentacji odwiertu.
Samorządy będą mogły wykorzystać rządowe pieniądze na budowę kanalizacji i wodociągów również na mniejsze inwestycje związane z gospodarką ściekową, na przykład na przydomowe oczyszczalnie. Zmiana ustawy wejdzie w życie pod koniec marca. Wiele świętokrzyskich gmin dzięki subwencji nadrabia braki i rozbudowuje sieć sanitarną.
Szczecińskie fontanny w tym roku nie wypełnią się wodą. Przez straty spowodowane „Polskim Ładem” nie ma pieniędzy na ich uruchomienie. Do tego dochodzi pomoc Ukraińcom.
1,3 miliona złotych na utrzymanie sieci melioracyjnej na Kujawach i Pomorzu. Mowa o 60 tysiącach kilometrów rowów, które nie tylko chronią przed powodziami, ale też mogą nawadniać grunty w czasie suszy.
Trzy projekty z zakresu modernizacji infrastruktury zaopatrywania w wodę pitną zostały dofinansowane przez NFOŚiGW ze środków krajowych. Kwota 7,6 mln zł w formie niskooprocentowanych pożyczek zostanie wykorzystana przez beneficjentów - Zakład Usług Komunalnych Energokom Sp. z o.o., Gminę Czaplinek oraz Koźmińskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. Dzięki tym pieniądzom zostaną przeprowadzone inwestycje w Rakszawie (woj. podkarpackie), Czaplinku (woj. zachodniopomorskie) oraz Koźminie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie). W sumie zaplanowane zadania będą kosztowały ok. 9,4 mln zł.











