Podziemny zbiornik retencyjno-rozsączający o pojemności blisko 15 tys. m3 powstanie przy ul. Szczecińskiej w Słupsku. Zarząd Infrastruktury Miejskiej podpisał umowę z wykonawcą, firmą ZIMAR z Bytowa – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka pasowa magistratu Monika Rapacewicz.
107 mln zł kosztowała zakończona właśnie modernizacja jazów na stopniach wodnych Januszkowice, Wróblin i Zwanowice. Dzięki inwestycji zostanie utrzymany stały poziom piętrzenia na Odrze, co poprawi warunki żeglugowe, wzmocni się też bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańców. Wykonane prace mają także swój prośrodowiskowy wymiar, ponieważ ułatwią migrację ryb i zwiększą napowietrzenie wody.
Sześć osób z zarzutami m.in. wystawiania fikcyjnych faktur na usługi związane z gospodarką wodną. Rachunki opiewają na łączną kwotę ponad miliona złotych. Wśród zatrzymanych jest dwoje pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Część mieszkańców Kalifornii zaczęła kupować kosztowne urządzenia produkujące setki litrów wody dziennie ze skraplanej w powietrzu wilgoci. Urządzenie staje się popularne w wyjątkowo dotkniętych brakami wody miejscowościach zachodniego wybrzeża USA.
Krośnieński Holding Komunalny zakończył największy program inwestycyjny w historii spółki. Trwająca blisko cztery lata modernizacja i rozbudowa instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych kosztowała ponad 105 mln zł i została zrealizowana w ramach projektu „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego – I etap”. Efektem przeprowadzonych prac jest nowoczesna, w dużej mierze zautomatyzowana oraz neutralna dla otoczenia i środowiska instalacja odpadowa, która będzie przetwarzać odpady z 28 podkarpackich gmin.











