Organizatorzy Envicon Environment 2018 przygotowali aż dwie sesje związane z gospodarką wodną. Wśród najważniejszych tematów znajdą się: taryfy, rozszerzona odpowiedzialność producenta, innowacje i energetyka w wod-kan oraz wody opadowe.
Andrzej Urbański, prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach, zrezygnował ze stanowiska. Oświadczenie w tej sprawie opublikował na stronie spółki. Wiele wskazuje na to, że powodem takiej decyzji jest osoba nowego burmistrza, który już podczas kampanii wyborczej zapowiadał audyt w MZWiK w Myślenicach, a także odwołanie jego szefa.
Leszek M. nie jest już szefem Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie. Ze stanowiska jednogłośnie odwołała go rada nadzorcza. Odwołanie nastąpiło ze skutkiem natychmiastowym.
Prezes firmy mleczarskiej z Lidzbarka Warmińskiego usłyszał prokuratorskie zarzuty zanieczyszczenia rzeki Łyny ściekami. Przemysławowi M. grozi do ośmiu lat więzienia.
Zalew na Borkach, największy w Radomiu zbiornik wodny, ma być wreszcie czysty. To jeden z elementów unijnego programu LIFE, w ramach którego przeprowadzane są kompleksowe działania adaptacyjne do zmian klimatu przez zagospodarowanie wody i zieleni. Jego głównym celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej o zwiększonej odporności na ekstremalne zjawiska pogodowe.











