Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje kwotą 61 mln zł projekt inwestycyjny zwiększający bezpieczeństwo powodziowe tzw. Węzła Oświęcimskiego. Inwestycję zrealizują Wody Polskie. Efektem bezpośrednim będzie zabezpieczenie przed powodzią miasta i gminy Oświęcim, w tym także całego terenu - Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Mija termin, w którym Wody Polskie miały zatwierdzić taryfy za dostawy wody i odprowadzanie ścieków zaproponowane przez spółki wodociągowe. Złożono 2539 wniosków i większość dostawców otrzymało już opinie. Kilkuset wnioskodawców wezwano jednak do uzupełnienia dokumentów, więc na zatwierdzenie taryf jeszcze poczekają.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 100 mln zł na pożyczki w inwestycje wodno-ściekowe w zlewni rzeki Bug, czyli na terenie Białorusi i Ukrainy. Nabór wniosków rozpocznie się 14 maja i potrwa do 30 listopada 2018 r.
Prezes Wód Polskich Przemysław Daca wziął udział w Konwencie Marszałków Województw RP. Tematem spotkania było przejmowanie zadań od samorządów województw przez Wody Polskie.
Olsztyn otrzymał 41,5 mln zł z unijnych dotacji z Funduszu Spójności na poprawę gospodarki wodno-ściekowej na obszarze miasta i gmin ościennych.











