Budowa małej elektrowni wodnej (MEW), suszarnia osadów ściekowych, a do tego uruchomienie systemu zarządzania infrastrukturą wodociągowo-kanalizacyjną i zakup nowoczesnego samochodu do oczyszczania kanalizacji. To elementy inwestycji realizowanej w Tomaszowie Mazowieckim.
Gmina Wronki rozpoczęła jedną z największych inwestycji wodno-ściekowych. Za 5,5 mln zł wybuduje rurociąg o dużej średnicy, który będzie pełnił rolę rowu melioracyjnego. Budowa jest prowadzona metodą mikrotunelingu bezwykopowego, czyli pod ziemią. Wykonawca zapewnia, że będzie układał od 18 do 24 metrów rurociągu na dobę.
Business Centre Club, istniejąca od 1991 roku największa polska organizacja indywidualnych pracodawców, opracowała propozycje zmian do ustawy Prawo wodne. Zostały one zgłoszone w trwających konsultacjach.
Targi gospodarki wodą, ściekami, odpadami i surowcami IFAT 2018 w Monachium to jedna z największych w Europie imprez z dziedziny ochrony środowiska. Sieci wodociągowe i kanalizacyjne, produkcja urządzeń do uzdatniania wody i uzdatniania ścieków, gospodarka odpadami i recykling oraz pozyskiwanie energii z surowców wtórnych i odpadów to podstawowe zagadnienia monachijskich targów.
Pięć firm złożyło swoje oferty pogłębienia do 12,5 metra toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Firmy chcą za to od 1,3 do 1,8 mld zł.











