Pierwsze polskie lotnisko udostępniło wodę pitną z poidełek w hali odlotów. Chodzi o tzw. strefę zastrzeżoną, po przejściu kontroli, gdzie nie wolno wnieść własnej wody.
Wodociągi Kieleckie otrzymały pozytywną decyzję od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotyczącą Projektu IV „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”.
Zatrucie siarkowodorem było prawdopodobnie przyczyną śmierci mężczyzny pracującego na terenie przepompowni ścieków. Do wypadku doszło w poniedziałek przed godz. 14.
Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Iwona Koza została powołana przez ministra środowiska na stanowisko pełnomocnika ds. organizacji Wód Polskich. Będzie odpowiedzialna za proces organizacji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Około 50 próbek wody z przydomowych studni w gminie Korzenna zbadali pracownicy laboratorium spółki Sądeckie Wodociągi w sierpniu tego roku. Wszystkie studnie były zanieczyszczone bakteriami, w tym 94 procent bakteriami kałowymi.











