Ponad 183 mln euro kosztował projekt "Poprawa jakości wody we Wrocławiu", zrealizowany przez Miasto. W ramach inwestycji, współfinansowanej ze środków Funduszu Spójności, zmodernizowano Zakład Produkcji Wody "Na Grobli” i wybudowano sieć kanalizacyjną i wodociągową na 11 osiedlach w południowo-zachodniej części miasta. Jednocześnie odtworzono nawierzchnie dróg.
Rejon Kołobrzeg jako pierwszy kończy inwestycje unijnego projektu „Zintegrowana gospodarka wodno-ściekowa w dorzeczu Parsęty”. Efekt to nowoczesna sieć wodociągowo-kanalizacyjna w siedmiu gminach. W całym dorzeczu Parsęty z kończących się inwestycji korzystać będą mieszkańcy 22 gmin.
Po pięciu latach od uzyskania unijnej dotacji, Kraków zakończył - kosztem prawie 36 mln euro - budowę i modernizację systemu kanalizacyjnego. Nowa sieć liczby ponad 14 tys. kilometrów, a wiele jej odcinków biegnie pod zabytkową częścią miasta.
Wczoraj podpisano pierwszą z umów na realizację inwestycji „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic". To jedna z największych inwestycji w Wielkopolsce. Łącznie zainwestowanych zostanie 300 milionów złotych.
100 tysięcy mieszkańców Białołęki będzie mogło korzystać z nowego, 6,5-metrowego kolektora ściekowego. Wybudowany on został przez dewelopera i przekazany Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji.