Wodociągi remontują razem z miastem. Przebudują kanalizację i posadzą drzewa

Wodociągi remontują razem z miastem. Przebudują kanalizację i posadzą drzewa
08.05.2020, o godz. 15:19
czas czytania: około 2 minut
0

W Dąbrowie Górniczej trwa duża inwestycja, w ramach której przebudowywane są sieci wodociągowe, kanalizacyjne i deszczowe. Sporo zmieni się też między blokami, gdzie m.in. odnowione zostaną skwery i chodniki. Zmodernizowane będą również place zabaw.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

W ramach inwestycji przebudowywane są przyłącza wodociągowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa. Po tym odtworzone zostaną trawniki na łącznej powierzchni prawie 8,8 tys. m2. Aranżacja zieleni obejmie również posadzenie 244 krzewów liściastych i 116 iglastych.

Wytną 5 drzew, ale posadzą niemal 350 krzewów

Za wycinkę pięciu drzew, która była konieczna do przeprowadzenia prac ziemnych, zostaną wykonane nasadzenia zastępcze. Będzie to czternaście drzew – brzozy, jarzęby i klony. Modernizacja obejmie chodniki, uliczki i miejsca postojowe między blokami.

Z myślą o dzieciach w miejscach starych i sfatygowanych placów zabaw pojawią się nowe huśtawki, zjeżdżalnie i karuzele. Plac w rejonie bloku przy Mickiewicza 3 przeznaczony będzie dla starszych dzieci, a znajdujący się przy blokach 10 i 11 dla młodszych.

Powstaną trzy nowe wiaty śmietnikowe, utwardzone zostaną również miejsca pod pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Na osiedlu ustawione będą też ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Współpraca ratusza i wodociągów

Za część związaną z siecią wodociągową i kanalizacją sanitarną odpowiadają Dąbrowskie Wodociągi, a urząd miejski za przebudowę kanalizacji deszczowej, nawierzchnie i zagospodarowanie terenu.

Każdego dnia roboczego wykonawca wyłoniony w przetargu prowadzi roboty na osiedlu w kilku miejscach, w które zaangażowane są trzy lub cztery brygady. Prace na bieżąco są nadzorowane przez inspektorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Dąbrowskich Wodociągów.

Finał prac zaplanowano na koniec września.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024