1 / 3

W Dąbrowie Górniczej trwa duża inwestycja, w ramach której przebudowywane są sieci wodociągowe, kanalizacyjne i deszczowe. Sporo zmieni się też między blokami, gdzie m.in. odnowione zostaną skwery i chodniki. Zmodernizowane będą również place zabaw.

W ramach inwestycji przebudowywane są przyłącza wodociągowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa. Po tym odtworzone zostaną trawniki na łącznej powierzchni prawie 8,8 tys. m2. Aranżacja zieleni obejmie również posadzenie 244 krzewów liściastych i 116 iglastych.

Wytną 5 drzew, ale posadzą niemal 350 krzewów

Za wycinkę pięciu drzew, która była konieczna do przeprowadzenia prac ziemnych, zostaną wykonane nasadzenia zastępcze. Będzie to czternaście drzew – brzozy, jarzęby i klony. Modernizacja obejmie chodniki, uliczki i miejsca postojowe między blokami.

Z myślą o dzieciach w miejscach starych i sfatygowanych placów zabaw pojawią się nowe huśtawki, zjeżdżalnie i karuzele. Plac w rejonie bloku przy Mickiewicza 3 przeznaczony będzie dla starszych dzieci, a znajdujący się przy blokach 10 i 11 dla młodszych.

Powstaną trzy nowe wiaty śmietnikowe, utwardzone zostaną również miejsca pod pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Na osiedlu ustawione będą też ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Współpraca ratusza i wodociągów

Za część związaną z siecią wodociągową i kanalizacją sanitarną odpowiadają Dąbrowskie Wodociągi, a urząd miejski za przebudowę kanalizacji deszczowej, nawierzchnie i zagospodarowanie terenu.

Każdego dnia roboczego wykonawca wyłoniony w przetargu prowadzi roboty na osiedlu w kilku miejscach, w które zaangażowane są trzy lub cztery brygady. Prace na bieżąco są nadzorowane przez inspektorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Dąbrowskich Wodociągów.

Finał prac zaplanowano na koniec września.

Czytaj więcej

Skomentuj