Jak funkcjonować w nowych realiach prawnych, jak skonstruować akceptowalne taryfy, a także jak komunikowac się z odbiorcami usług – to tematy, jakie poruszane będą w czasie 3-dniowej konferencji wodociągowców w Kocierzu w Beskidzie Małym.

XIV Zachodnia Konferencja Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji to okazja do spotkania fachowców z branży. Do Kocierza przyjechali przedstawiciele firm wod-kan z Polski i zagranicy, firm produkcyjnych, a także specjaliści ze świata nauki.

Przez trzy dni będą rozmawiać przede wszystkim o przyszłości w zmieniających się okolicznościach prawnych. W środę regulacje i taryfikatory obowiązujące w Europie przedstawił Witold Sumisławski, były prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, doradca Izby Gospodarczej “Wodociągi Polskie”.

Podkreślił, że wbrew obiegowym opiniom woda w Polsce nie należy do najdroższych w Europie. W Polsce wydatki na wodę pochłaniają ok. 3 procent dochodu w rodzinie  (wg Banku Światowego powinny nie stanowić więcej niż 4 procent). Uczestnicy spotkania zapoznali się także z funkcjonowaniem rynku wodnego w Republice Czeskiej oraz konstrukcją taryf w Niemczech.

W czwartek wodociagowcy będą rozmawiać m.in. o akceptowalnych taryfach, a także o tym, jak przedstawiać swoją działalność w mediach.

Gościem specjalnym konferencji w Kocierzu będzie Iwona Guzowska, mistrzyni kick-boxingu.

Zachodnia Konferencja Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji odbywa się pod patronatem medialnym miesięcznika “Wodociągi-Kanalizacja”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj