Reklama

envicon 2023 ad1a

Wojciech Konecki o rynku AGD i ZSEE w czasach koronawirusa

Wojciech Konecki o rynku AGD i ZSEE w czasach koronawirusa
dom
20.03.2020, o godz. 18:26
czas czytania: około 1 minuty
0

Jak działa w trudnej dziś sytuacji rynek zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego? Czy grozi nam niewypełnienie wymaganych poziomów recyklingu? Co zrobić, gdy zepsuje nam się pralka lub lodówka? O problemach z gospodarką odpadami w branży AGD i ZSEE rozmawiamy z Wojciechem Koneckiem, dyrektorem generalnym APPLLiA Polska, wiceprezesem Krajowej Izby Gospodarczej i przewodniczącym rady programowej Konferencji Abrys – Recykling ZSEE.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Ubiegły rok branża AGD zakończyła w dobrych nastrojach. Wzrosty sprzedaży sprzętu były kilkuprocentowe, wyniki finansowe jeszcze lepsze. To wszystko zmieniła pandemia koronawirusa.

Trzeba pamiętać, że ok. 80 proc. produkcji z ponad 30 polskich fabryk AGD wysyłana jest na eksport, z którym problemy są obecnie olbrzymie. Branża może więc spodziewać się spowolnienia. Fabryki jednak pracują, a dodatkowo przygotowywane są magazyny na niesprzedaną produkcję. Dzięki temu, gdy sytuacja się poprawi, branża będzie przygotowana na zwiększony popyt.

Problemy ma także ten sektor recyklingu, który zajmuje się zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. System zbiórki co prawda działa, ale już nie wszędzie i nie zawsze w pełnym wymiarze. Z rynku zniknął też ważny kanał zbierania odpadów, czyli sklepy, które po prostu nie działają. Podobnie jak część PSZOK-ów.

Jednak największy problem występuje w przypadku naprawy i serwisu urządzeń AGD. Serwisanci często nie są bowiem wpuszczani do mieszkań lub po prostu sami nie chcą jeździć na naprawy domowe. To rodzi mniejsze lub większe problemy – o ile gdy zepsuje nam się zmywarka, można to jeszcze przeczekać. Gorzej, gdy awarii ulegnie np. lodówka, w której nierzadko przechowuje się leki.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2023