Żołnierze wspomogą strażaków w dogaszaniu składowiska odpadów w miejscowości Pysząca niedaleko Śremu (woj. wielkopolskie) – podały w poniedziałek służby wojewody wielkopolskiego. Strażacy prowadzą działania gaśnicze od początku miesiąca.

To trzeci w tym roku, a 10 w historii pożar składowiska w Pyszącej. Jak poinformował w poniedziałek PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, wojewoda wnioskował do szefa MON Mariusza Błaszczaka o wojskową pomoc w miniony piątek.

Do wsparcia strażaków skierowani zostali żołnierze 16 batalionu remontu lotnisk z Jarocina. Stube podał, że poza 13 żołnierzami do Pyszącej przetransportowano dwa spychacze i dwie koparki.

Walka z pożarem w Pyszącej trwa drugi tydzień. W styczniu ub. roku strażacy gasili składowisko przez ok. dwa tygodnie; akcję zakończono sukcesem dopiero dzięki wsparciu wojska, które udostępniło ratownikom spychacze i koparki. Ciężki sprzęt wojskowy sprowadzono do Pyszącej także w czasie wrześniowego pożaru składowiska.

Strażacy znów walczyli z pożarem odpadów w Pyszącej

Czytaj więcej

Skomentuj