Ok. 30 nowych urządzeń dla dzieci pojawi się wkrótce na placach zabaw zlokalizowanych na ternach zieleni we Wrocławiu. Zarząd zieleni rozstrzyga właśnie przetarg na wymianę urządzeń za kwotę ok. 400 tys. złotych.

Warownia, stacja kosmiczna, domek z oknami, tunel z funkcją wspinaczki, stolik z blatem do gry w chińczyka, zestaw ścianek linowych z elementami do wspinaczki czy huśtawki, karuzele oraz bujaki sprężynowe – nowe urządzenia staną wkrótce na placach zabaw we wrocławskich parkach.

– Poza urządzeniami: twister morski i warownia, które zastąpią już zdemontowana zjeżdżalnię na Gaju, nowe wyposażenie do zabaw dla dzieci zostanie zamontowane na zieleńcu przy Stanisławowskiej i w parku Grabiszyńskim – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Na zieleńcu przy Stanisławowskiej staną ścianki linowe, panele do gier i domek z ławkami, przy placu Westerplatte – bujak sprężynowy, na zieleńcu przy ul. Centralnej – tunel z drabinką i huśtawkę wagową, czyli popularną równoważnią, natomiast na skwerze przy ul. Stacyjnej – poza tradycyjnymi huśtawkami, zestaw “pociągów”.

https://twitter.com/SutrykJacek/status/1395659122167721988

Na placu zabaw na Wyspie Bielarskiej będą nowe huśtawki, także dla rodzica z dzieckiem, a w parku Zachodni, zestaw “stacja kosmiczna” i karuzela. W parku Skowronim będzie można korzystać z zestawu z drabinkami, domkami i zjeżdżalniami, w Lesie Osobowickim i Sołtysowickim z nowych huśtawek.

– To jednak nie wszystko, gdyż już szykujemy także przetarg na naprawy placów zabaw, a ponadto kolejne place powstają w ramach naszych zielonych inwestycji – dodaje Szempliński.

ZZM przeprowadzi, jak co roku, wymianę najbardziej zużytych urządzeń. Place zabaw będą doposażane w tym roku.

Czytaj więcej

Skomentuj