Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Wrocław. Strefa płatnego parkowania obejmie dwa kolejne osiedla

Wrocław. Strefa płatnego parkowania obejmie dwa kolejne osiedla
21.08.2023, o godz. 13:03
czas czytania: około 2 minut
0

We wrześniu strefa płatnego parkowania obejmie dwie ulice na osiedlu Powstańców Śląskich we Wrocławiu, a do końca roku dwa kolejne osiedla: Tarnogaj i Huby. Do końca tego roku na Tarnogaju i Hubach powstanie tysiąc nowych płatnych miejsc postojowych. Na tych dwóch osiedlach dostawionych zostanie 80 parkomatów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu ma na to pieniądze i dopełnia formalności. Za kilka tygodni ogłosi przetarg na montaż oznakowania. Wszystko ma być gotowe do końca roku.

– Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców i zgodnie z decyzją rad osiedla uporządkowana zostanie kwestia parkowania na tych osiedlach – mówi Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy ZDiUM we Wrocławiu

Pieniądze za parkowanie na remonty i zieleń

Liczba płatnych miejsc wytyczonych w ramach strefy zależy od przepisów prawa. Chodzi m.in. o odległości od skrzyżowań, przejść dla pieszych, przystanków, bram wjazdowych, czy o zachowanie minimalnej szerokości chodnika. Jankowski wyjaśnia:

— Choć przeważnie wytyczonych miejsc postojowych jest mniej, niż przed stworzeniem strefy, to rotacja, którą wymusza montaż parkomatów, powoduje, że realnie na danym osiedlu ubywa samochodów, którymi przyjeżdżają kierowcy spoza Wrocławia.

– Chodniki, co do zasady, służyć mają wygodnemu poruszaniu się pieszych. Ich konstrukcje, zwłaszcza te stare w śródmieściu, nie są dostosowane do długotrwałego obciążenia ciężarem kilkuset kilogramów, przez co parkowanie aut na nich powoduje ich szybką dewastację. Jeszcze szybciej niszczone są przyuliczne pasy zieleni – mówi Monika Kozłowska-Święconek, dyrektorka Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia

Pieniądze z opłat parkingowych mogą być pożytkowane na remonty osiedlowych uliczek i chodników. — Co więcej, po uregulowaniu parkowania zdecydowanie łatwiej jest też wygospodarować dodatkowe miejsca na nasadzenia drzew, montaż stojaków rowerowych czy ławek — dodaje dyrektorka Monika Kozłowska-Święconek.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024