Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Wspólna straż

Wspólna straż
12.01.2010, o godz. 9:02
czas czytania: około 1 minuty
0

Olsztyn i Dywity posiadają wspólną Straż Miejską. Nadal jednak pozostaje ona gminną jednostką organizacyjną Miasta Olsztyn. Porozumienie o wspólnej straży podpisali Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna oraz Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Dokument sygnowany podpisami prezydenta i wójta zwiera regulacje dotyczące funkcjonowania Straży Miejskiej w Olsztynie i Dywitach oraz określa zasady i szczegóły finansowania formacji utworzonej w gminie Dywity. W strukturze organizacyjnej Straży Miejskiej zostanie utworzony nowy referat: Dywity wraz z posterunkiem w Dywitach. Według zapisów porozumienia gmina Dywity pokryje koszty utrzymania dwóch strażników.

Jednocześnie oba samorządy uzgodniły, że wpływy finansowe z nałożonych mandatów karnych na terenie Olsztyna stanowić będą dochód Miasta Olsztyn, a wpływy finansowe z nałożonych mandatów karnych na terenie Dywit – dochód Gminy Dywity. Strażnicy Miejscy w nowo utworzonym rejonie będą wykonywali zadania w zakresie ochrony porządku publicznego, wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego, według potrzeb społeczności lokalnej.

źródło: olsztyn.eu

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026