Reklama

ad1A Powermeetings 27.02-02.03.2024

Wspólne nasadzenia ZZM i uczniów

Wspólne nasadzenia ZZM i uczniów
jw
14.10.2021, o godz. 12:23
czas czytania: około 1 minuty
0

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rybniku rozpoczął wysadzanie cebul kwiatowych. W tym roku pracownicy nie robią tego sami – pomagają im uczniowie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Akcja wysadzania cebul kwiatowych na terenach zieleni miejskiej rozpoczęła się na przełomie września i października. Co piątek pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej wspierają wychowankowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 7.

– Efekty ich pracy będą widoczne wczesną wiosną. Wtedy w pozimowej szarości zagoszczą barwy krokusów, tulipanów i narcyzów – informuje rybnicki Zarząd Zieleni Miejskiej.

Wspólną twórczość pracowników ZZM i uczniów będzie można podziwiać na Zieleńcu Polskiej Organizacji Wojskowej przy bazylice, w pasie przydrożnym przy ul. Pocztowej oraz w donicach pod budynkiem Urzędu Miasta Rybnika przy ulicy Rzecznej.

Dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 7 w Rybniku praca przy sadzeniu roślin to nie tylko świetna zabawa, ale także hortiterapia i nauka – piątkowe spotkania mają formę praktycznych warsztatów ogrodniczych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024