Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Wszystko o systemach zaopatrzenia w wodę i wyzwaniach sektora wodociągowego

Wszystko o systemach zaopatrzenia w wodę i wyzwaniach sektora wodociągowego
05.04.2024, o godz. 9:46
czas czytania: około 3 minut
0

Już 12 kwietnia 2024 r., w godz. 10.00–14.00, w ramach nowego cyklu webinariów pn. „Systemy zaopatrzenia w wodę – aktualne wyzwania dla sektora wodociągowego” (formuła online), odbędzie się inauguracyjne szkolenie, pt.: „Wyzwania dla sektora wodociągowego wynikające z dyrektywy 2020/2184”, które poprowadzi prof. dr hab. inż. Izabela Zimoch, pracownik Politechniki Śląskiej – Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Katedra Inżynierii Wody i Ścieków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W ramach wykładu prof. Izabela Zimoch omówi zagadnienia związane z europejską inicjatywą obywatelską „Right2Water”, rozumianą jako istotny bodziec do zmian dyrektywy w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

Sprawność, wydajność i ryzyko

Kolejny temat pierwszego szkolenia, to ocena sprawności i wydajności regulacyjnej (REFIT) dyrektywy 98/83/WE – identyfikacja 4 obszarów wymagających zmian w regulacjach prawnych dotyczących dostaw wody do konsumenta.

Prelegentka przedstawi też zagadnienia dotyczące zarządzania ryzykiem w zaopatrzeniu w wodę z podziałem na: obszar zasilania, system zaopatrzenia w wodę i wewnętrze systemy wodociągowe.

Zapisz się już teraz: wodkan.abrys.pl

Wymogi dotyczące chemikaliów

12 kwietnia br., profesor Izabela Zimoch przybliży również uczestnikom szkolenia kwestie dotyczące standardów jakości i punktów zgodności, a także minimalnych wymogów w zakresie chemikaliów i materiałów stosowanych do kontaktu z wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi.

Dzięki prelegentce uczestnicy szkolenia zyskają także możliwość zapoznania się z rolą, zakresem i znaczeniem procesu monitorowania jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dostęp do wody i ocena gotowości gmin

Osobnym tematem będą kwestie dotyczące poprawy dostępu do wody oraz informacji o funkcjonowaniu systemu zaopatrzenia w wodę zgodnie z interpretacją art. 16 i 17 DWD. Cennym wzbogaceniem zakresu szkolenia będzie ocena gotowości gmin i branży wodociągowej do realizacji obowiązków i zadań wynikających z dyrektywy 2020/2184. Prelegentka zajmie się też zagadnieniami związanymi z Programem Inwestycyjnym w zakresie poprawy jakości i ograniczenia strat wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi przygotowanym przez Ministerstwo Infrastruktury w czerwcu 2021.

Nie zwleka! Zapisz się! Informacja i rejestracja na stronie: wodkan.abrys.pl

Legislacja, mikrozanieczyszczenia, koagulacja i PBW

Ponadto w kolejnych miesiącach – w ramach wspomnianego cyklu szkoleń – odbędą się następujące spotkania:

  • „Krajowe uwarunkowania legislacyjne oraz nadzór urzędowy nad bezpieczeństwem wody”, które poprowadzi mgr inż. Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor PIS w Koninie;
  • „Mikrozanieczyszczenia w środowisku wodnym, wyzwania dla sektora wodociągowego”, które poprowadzi dr hab. inż. Joanna Kalka, Politechnika Śląska;
  • „Znaczenie koagulacji w procesie uzdatniania wody”, dr hab. inż. Iwona Kłosok-Bazan, Politechnika Opolska;
  • „Proces dezynfekcji w aspekcie stabilności mikrobiologicznej wody”, które poprowadzi mgr inż. Iwona Lasocka-Gomuła, starszy technolog ds. produkcji wody, Aquanet;
  • „Plany Bezpieczeństwa Wody (PBW) i ich opracowanie oraz wdrażanie w codzienne praktyki wodociągowe”, które poprowadzi prof. dr hab. inż. Izabela Zimoch, Politechnika Śląska.

Zapisy i udział

Zapisy na planowane na 12 kwietnia 2024 r. (10.00–14.00, online) spotkanie pt.: „Wyzwania dla sektora wodociągowego wynikające z dyrektywy 2020/2184”, które poprowadzi prof. dr hab. inż. Izabela Zimoch, a także na pozostałe wyżej wspomniane szkolenia, odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: wodkan.abrys.pl

Głównym organizatorem powyższego wydarzenia jest Wydawnictwo Abrys i Miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”.

Zapraszamy!

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b WODKAN TI-MA [27.05 – 09.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024