Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Wszystko o systemach zaopatrzenia w wodę i wyzwaniach sektora wodociągowego

Wszystko o systemach zaopatrzenia w wodę i wyzwaniach sektora wodociągowego
05.04.2024, o godz. 9:46
czas czytania: około 3 minut
0

Już 12 kwietnia 2024 r., w godz. 10.00–14.00, w ramach nowego cyklu webinariów pn. „Systemy zaopatrzenia w wodę – aktualne wyzwania dla sektora wodociągowego” (formuła online), odbędzie się inauguracyjne szkolenie, pt.: „Wyzwania dla sektora wodociągowego wynikające z dyrektywy 2020/2184”, które poprowadzi prof. dr hab. inż. Izabela Zimoch, pracownik Politechniki Śląskiej – Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Katedra Inżynierii Wody i Ścieków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

W ramach wykładu prof. Izabela Zimoch omówi zagadnienia związane z europejską inicjatywą obywatelską „Right2Water”, rozumianą jako istotny bodziec do zmian dyrektywy w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

Sprawność, wydajność i ryzyko

Kolejny temat pierwszego szkolenia, to ocena sprawności i wydajności regulacyjnej (REFIT) dyrektywy 98/83/WE – identyfikacja 4 obszarów wymagających zmian w regulacjach prawnych dotyczących dostaw wody do konsumenta.

Prelegentka przedstawi też zagadnienia dotyczące zarządzania ryzykiem w zaopatrzeniu w wodę z podziałem na: obszar zasilania, system zaopatrzenia w wodę i wewnętrze systemy wodociągowe.

Zapisz się już teraz: wodkan.abrys.pl

Wymogi dotyczące chemikaliów

12 kwietnia br., profesor Izabela Zimoch przybliży również uczestnikom szkolenia kwestie dotyczące standardów jakości i punktów zgodności, a także minimalnych wymogów w zakresie chemikaliów i materiałów stosowanych do kontaktu z wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi.

Dzięki prelegentce uczestnicy szkolenia zyskają także możliwość zapoznania się z rolą, zakresem i znaczeniem procesu monitorowania jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dostęp do wody i ocena gotowości gmin

Osobnym tematem będą kwestie dotyczące poprawy dostępu do wody oraz informacji o funkcjonowaniu systemu zaopatrzenia w wodę zgodnie z interpretacją art. 16 i 17 DWD. Cennym wzbogaceniem zakresu szkolenia będzie ocena gotowości gmin i branży wodociągowej do realizacji obowiązków i zadań wynikających z dyrektywy 2020/2184. Prelegentka zajmie się też zagadnieniami związanymi z Programem Inwestycyjnym w zakresie poprawy jakości i ograniczenia strat wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi przygotowanym przez Ministerstwo Infrastruktury w czerwcu 2021.

Nie zwleka! Zapisz się! Informacja i rejestracja na stronie: wodkan.abrys.pl

Legislacja, mikrozanieczyszczenia, koagulacja i PBW

Ponadto w kolejnych miesiącach – w ramach wspomnianego cyklu szkoleń – odbędą się następujące spotkania:

  • „Krajowe uwarunkowania legislacyjne oraz nadzór urzędowy nad bezpieczeństwem wody”, które poprowadzi mgr inż. Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor PIS w Koninie;
  • „Mikrozanieczyszczenia w środowisku wodnym, wyzwania dla sektora wodociągowego”, które poprowadzi dr hab. inż. Joanna Kalka, Politechnika Śląska;
  • „Znaczenie koagulacji w procesie uzdatniania wody”, dr hab. inż. Iwona Kłosok-Bazan, Politechnika Opolska;
  • „Proces dezynfekcji w aspekcie stabilności mikrobiologicznej wody”, które poprowadzi mgr inż. Iwona Lasocka-Gomuła, starszy technolog ds. produkcji wody, Aquanet;
  • „Plany Bezpieczeństwa Wody (PBW) i ich opracowanie oraz wdrażanie w codzienne praktyki wodociągowe”, które poprowadzi prof. dr hab. inż. Izabela Zimoch, Politechnika Śląska.

Zapisy i udział

Zapisy na planowane na 12 kwietnia 2024 r. (10.00–14.00, online) spotkanie pt.: „Wyzwania dla sektora wodociągowego wynikające z dyrektywy 2020/2184”, które poprowadzi prof. dr hab. inż. Izabela Zimoch, a także na pozostałe wyżej wspomniane szkolenia, odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: wodkan.abrys.pl

Głównym organizatorem powyższego wydarzenia jest Wydawnictwo Abrys i Miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”.

Zapraszamy!

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024