Poznaliśmy wyniki “Ogólnopolskiego rankingu przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji 2020”, który od 2012 r. publikuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zwycięzcą tegorocznego rankingu zostały Katowickie Wodociągi.

Tegoroczny laureat, Katowickie Wodociągi, znalazł się na podium również w ubiegłym roku (wówczas zajął trzecie miejsce). Na drugim miejscu sklasyfikowano Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji (rok temu również drugi), a trzecim PWiK w Tarnowskich Górach (rok temu też trzecie), WiK w Opolu (rok temu czwarte) oraz MWiK w Bydgoszczy (w ubiegłym roku na piątym miejscu).

Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki finansowe spółek, opłaty za wodę i ścieki, awaryjność sieci, działania marketingowe i edukacyjne oraz podejmowane inwestycje w stosunku do wielkości firmy.

– Klienci oczekują od nas bezpieczeństwa, ciągłości usług i innowacyjnych form komunikacji, takich jak iBOK, zdalny odczyt, sms-info. Istotne są także działania na rzecz społeczności lokalnych. Wspieramy projekty z zakresu edukacji ekologicznej, miejskie inicjatywy ekologiczne, kulturalne, sportowe. Podejmowane przez nas działania zostały pozytywnie ocenione i zaowocowały III miejscem w rankingu, co daje całemu zepsołowi PWiK poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy – powiedziała Marta Bis, prezes zarządu PWiK w Tarnowskich Górach.

Firmy komunalne a koronawirus. Warsztaty online już wkrótce

– Trzecie miejsce w rankingu to o oczko wyżej niż w roku ubiegłym. Ten wynik bardzo cieszy, bo to sygnał, że swoją rolę spełniamy kompleksowo, a to co robimy mieszkańcy dostrzegają i akceptują – wskazał Stanisław Drzewiecki, prezes ZMWiK w Bydgoszczy.

Najlepsze przedsiębiorstwa wodociągowe i kanalizacyjne wg „Dziennika Gazety Prawnej”:

  1. Katowickie Wodociągi.
  2. JZWiK w Jastrzębiu-Zdroju.
  3. PWiK w Tarnowskich Górach/WiK w Opolu/MWiK w Bydgoszczy.
  4. ZWiK w Szczecinie/MPWiK w Rzeszowie.
  5. Wodociągi Białostockie.
  6. Toruńskie Wodociągi/ Wodociągi Kieleckie.
  7. PWiK w Rybniku/Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja.
  8. Wodociągi Słupsk.
  9. Bialskie Wodociągi i Kanalizacja.
  10. MPWiK w Lesznie.

Wyróżnienia otrzymali: PWiK w Nowym Tomyślu, PWiK w Mińsku Mazowieckim oraz PWiK w Ełku.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj