Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Poza metropolią – aktywna polityka mieszkaniowa jako szansa na rozwój miast małych i średnich – 18 kwietnia 2023 r., Pleszew

Na tę konferencję zapraszamy w imieniu swoim, czyli Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, Urzędu Miasta i Gminy Pleszew oraz Związku Miast Polskich. Odbędzie się ona 18 kwietnia 2023 r. w Zajezdni Kultury w Pleszewie przy ulicy Kolejowej 3.

Przez dekady transformacji wiele miejskich samorządów zrozumiało, że jeśli chcą się rozwijać i podnosić jakość życia swoich mieszkańców, to muszą prowadzić aktywną politykę proinwestycyjną; nie czekać, ale aktywnie zabiegać o nowe miejsca pracy i inwestorów. Dziś wciąż tylko nieliczni dostrzegają potrzebę podobnej aktywności w zakresie polityki mieszkaniowej, w silnym powiązaniu z innymi politykami rozwojowymi. W sytuacji, gdy w wielu wypadkach dostępność miejsc pracy nie jest już najbardziej palącym problemem, w szczególny sposób trzeba zabiegać o mieszkańców i ręce do pracy – zwłaszcza poza metropolią.
Pleszew jest jednym z przykładów małego miasta, które aktywną politykę mieszkaniową stara się prowadzić. Chcielibyśmy, aby konferencja służyła dyskusji nad tym jak prowadzić taką politykę przy wykorzystaniu nowych rozwiązań prawnych i inwestycyjnych, które są coraz liczniej oferowane przez rząd i instytucje państwowe. Przedstawione zostaną również pionierskie doświadczenia poza-metropolitalnych miast średnich i małych, które aktywną politykę mieszkaniową zaczęły prowadzić, stosując przy tym różne rozwiązania i montaże finansowe, umożliwiające dostarczanie mieszkań o dobrym standardzie, przy minimalizowaniu kosztów własnych. Nie oznacza to jednak, że nie napotykają na trudności.
Konferencja stanowić będzie forum wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie prowadzenia aktywnej polityki mieszkaniowej. Może przyczynić się nie tylko do zwiększenia świadomości w zakresie dostępnych narzędzi, ale również wskazywać na korzyści jakie niesie za sobą takie podejście.  

Szczegóły

Kategoria
BUDOWNICTWO
Data:
18 kwietnia 2023
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://pleszew.pl/konferencja/

Miejsce

Pleszew

Organizator

IRMiR

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny