Śląskie. GZM przeznaczy ponad 34 mln zł na kolejowe połączenia w 2026 r.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zwiększy w 2026 r. finansowanie kolejowych połączeń do 34,4 mln zł. To najwyższa kwota od 2019 r., kiedy Metropolia rozpoczęła współfinansowanie kolei. Środki pozwolą na utrzymanie i rozwój siatki połączeń mimo ograniczeń zw. z przebudową katowickiego węzła.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16219413812606241217)












