Jestem zwolennikiem przeprowadzania referendów w sprawie włączania do metropolii warszawskiej okolicznych gmin – powiedział poseł PiS Jacek Sasin.

Sasin był pytany w TVN24, czy po niedzielnym referendum w Legionowie dotyczącym propozycji włączenia miasta do metropolii warszawskiej odbędą się podobne referenda również w innych podwarszawskich gminach. – Ja jestem zwolennikiem referendów – odparł poseł.

Dopytywany, kto w Prawie i Sprawiedliwości jest przeciwnikiem referendów, powiedział, że dyskusja na ten temat jeszcze się nie odbyła.

– Nie potrafię powiedzieć (kto jest przeciwnikiem – PAP), ponieważ jeszcze tego nie przedyskutowaliśmy. Ta dyskusja jest przed nami – zaznaczył Sasin.

Zdaniem polityka władze Legionowa przekazywały nieprawdziwe informacje w kampanii poprzedzającej referendum.

– Władze samorządowe mają swoje zadania. Tym zadaniem jest w przypadku takiego referendum dostarczyć obywatelom rzetelną informację i z tego władze samorządowe Legionowa się nie wywiązały, tylko stanęły po jednej stronie politycznego sporu – powiedział.

– Władze Legionowa rozprowadzały do mieszkańców przed tym referendum ulotkę (…), która pokazuje dziesięć punktów, dlaczego trzeba odrzucić ten projekt czy pomysł metropolii warszawskiej. W tych dziesięciu punktach jest nieprawda – podkreślił poseł PiS.

Pytany, dlaczego wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zakwestionował uchwałę Rady Warszawy w sprawie przeprowadzenia referendum w stolicy, Sasin odparł, że “Rada Warszawy nie potrafiła zgodnie z prawem tego referendum rozpisać”. – Gdyby to zrobiono tak, jak w Legionowie, to nic nie stało na przeszkodzie, żeby się to referendum odbyło – zaznaczył.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej

Skomentuj