Władze samorządowe Miasta Świdnica (woj. dolnośląskie), wskazując winę wykonawcy, wypowiedziały umowę z firmą Polskie Surowce Skalne Sp. z o. o. Grupa Budowlana na przebudowę al. Niepodległości na odcinku od pl. Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja.

Rozwiązanie umowy, jak wskazuje samorząd Miasta Świdnica, nastąpiło z uwagi na interes miasta i mieszkańców. Przebudowę powyższej drogi zaliczono do kategorii inwestycji strategicznych. Jest tak dlatego, że to jedna z głównych arterii tego miasta. Natomiast stopień zaawansowania realizowanych prac był, w opinii władz, niedostateczny, a ich postęp niewystarczający.

Umów należy dotrzymywać

– Miasto dotrzymuje zawartych umów i oczekuje tego samego od naszych wykonawców – wyjaśnia Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy. – Wielokrotne monity inspektora nadzoru i pracowników urzędu wskazywały na opóźnienia w stosunku do harmonogramu uzgodnionego przez strony. Wezwania do intensyfikacji prac nie dawały oczekiwanych skutków. Fiaskiem zakończyły się także negocjacje z udziałem mediatora sądowego. Zdecydowaliśmy się więc ostatecznie na wypowiedzenie tej umowy – podsumowuje zastępca świdnickiej włodarz.

Przetarg i inny wykonawca

Wiadomo już też, że prace dokończy nowa firma, która zostanie wyłoniona w przetargu. Działanie to poprzedzi inwentaryzacja  powykonawcza inwestycji.

– Deklarujemy gotowość do kontynuacji inwestycji z nowym wykonawcą. Zapewniam też, że dołożymy wszelkich starań, żeby zadanie zostało zrealizowane jak najszybciej, gdyż wiemy, jak bardzo jest to uciążliwe dla świdniczan – dodaje Krystian Werecki.

 

Czytaj więcej

Skomentuj