1 / 17

Zakończyła się rewitalizacja parku Żeromskiego w Krakowie. Teren łączy elementy zabawy z edukacją przyrodniczą, a wybudowany plac zabaw nawiązuje naturalnym wykończeniem do otaczającej go przyrody.

Rewitalizacja krakowskiego parku Żeromskiego miała na celu wyeksponowanie świata przyrody Łąk Nowohuckich poprzez utworzenie edukacyjnego placu zabaw oraz miejsc umożliwiających wypoczynek z atrakcyjnym widokiem na pobliski użytek ekologiczny.

W parku zostały wyremontowane alejki, nasadzono róże, byliny i krzewy, wybudowano drewnianą pergolę i pierwszy w Krakowie domek na drzewie z widokiem na Łąki Nowohuckie. Atrakcją dla najmłodszych użytkowników jest edukacyjny plac zabaw nawiązujący do fauny i flory znajdującego się w niedalekim sąsiedztwie parku użytku ekologicznego.

Na placu zabaw znajdują się urządzenia zabawowe nawiązujące do świata przyrody, które zostały wykonane z naturalnych materiałów w stonowanej kolorystyce. To m.in. urządzenie linowe przypominające pajęczynę krzyżaka łąkowego, siedzisko w kształcie zaskrońca, wiklinowe gniazda z jajami derkacza, bączka i świerszczaka, wzniesienia z tunelami, które uatrakcyjnią zabawę dzieci, tworząc liczne kryjówki, zjeżdżalnie i huśtawki.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj