Biolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego badają, czy za pomocą roślin można oczyścić glebę z tzw. wiecznych chemikaliów. To odporne na biodegradację związki chemiczne PFAS, które stanowią poważne zagrożenie dla środowiska i ludzkiego zdrowia.
Zanieczyszczenie światłem stało się jednym z największych problemów w zakresie zanieczyszczenia środowiska. I to już nie tylko miejskiego. Wtórne zanieczyszczenie, w tym światłem odbitym, wpływa na stan zachowania i jakość przyrody. Dotyczy zmian notowanych w świecie zarówno roślin, jak i zwierząt.
W niedzielę nastąpiło oficjalne otwarcie przebudowanego deptaka na Grunwaldzkiej w Rzeszowie. Remont ostatniej, trzeciej części miejskiego deptaka trwał prawie rok. Robotnicy pracowali na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.
Rak roślin, wywoływany przez bakterie i grzyby, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia roślin i może prowadzić do dużych strat gospodarczych w uprawach – przekazał Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM). Choroba atakuje zarówno drzewa owocowe, jak i warzywa. Zagrożona jest także topola.
Gliwickie stowarzyszenie GTW znalazło się w grupie 10 najlepiej ocenionych śląskich placówek, w których realizowana będzie kolejna edycja ogrodów deszczowych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.