- Jeszcze w lipcu ogłosimy przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowej, atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców - zapowiada Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Niezagospodarowany dotąd teren położony wzdłuż linii kolejowej ma się stać terenem pełnym zieleni. Park ma być odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby mieszkańców. Warto dodać, że w ramach inwestycji powstanie też nowa ścieżka rowerowa łącząca Ursynów, Mokotów i Ochotę.
We Wrocławiu, przy placówkach oświatowych, powstało 7 ogrodów warzywnych w ramach FoodSHIFT 2030. Projektu - promującego m.in. lokalne rolnictwo, ekologiczne produkty oraz kształtującego zdrowe nawyki żywieniowe wśród mieszkańców miasta, także tych najmłodszych.
Uzupełnienie drzew w szpalerach, zabiegi pielęgnacyjne poprawiające warunki życia drzew istniejących poprzedzone badaniami, poprawa stanu podłoża oraz zabezpieczenie przed parkowaniem w obrębie pasa zieleni. To zakres działań mających na celu poprawę warunków siedliskowych starych drzew oraz odtworzenie szpalerów w ciągu ulicy Stanisława Worcella w Gdańsku.
Nawierzchnia z betonowych płyt wsparta na palisadzie z betonowych bloczków - to powieszana ścieżka rowerowa, która powstała w Białymstoku. Konstrukcja ochrania systemy korzeniowe kasztanowców rosnących wzdłuż ulicy. To pierwsza taka ścieżka w naszym kraju.
Utrzymanie lasów miejskich stawia przed leśnikami ogromne wyzwania. Jednym z większych jest niepozorna roślina występująca w koronach drzew – jemioła. Lasy Miejskie – Warszawa właśnie opublikowały film z drona ukazujący poziom zniszczeń, których dokonuje ten półpasożyt.











