Każdego roku Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu sadzi nowe drzewa i krzewy w parkach i zieleńcach, czyniąc je jeszcze piękniejszymi. Są to zarówno nasadzenia rekompensacyjne, jak i nasadzenia wykonane w ramach inwestycji.
Tzw. niepołomickie błonia, czyli 5-hektarowy teren rekreacyjny pomiędzy zamkiem królewskim w Niepołomicach a drogą krajową nr 75, zostaną oddane do użytku w 2022 r. Władze miasta podpisały w poniedziałek umowę z wykonawcą inwestycji za 9,8 mln zł.
W Gdańsku oddano do użytku Karuzelin - plac zabaw dla dorosłych. Miejsce znajduje się w Parku Reagana i powstało z pieniędzy budżetu obywatelskiego. Koszt budowy wyniósł około 340 tys. zł.
Blisko 60 nowych projektów, wiele zadań z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, powiększenie zielonego obszaru w mieście o 3 ha i ponad 26 mln zł przeznaczonych na realizację zielonych inwestycji – takie są plany na rozwój przyjaznego ekologicznie Wrocławia w 2021 roku.
Łódź jako jedno z 4 miast w Europie będzie wdrażać bliskie naturze rozwiązania aby chronić środowisko naturalne, stworzyć prężnie działające ekosystemy miejskie i poprawić jakość życia mieszkańców.











