1 / 31

Już w czwartek w Warszawie rozpoczynają się targi „Zieleń to życie”. Zaprezentuje się ponad 300 firm z Polski i kilkunastu krajów Europy, Ameryki Południowej i Afryki. Tegoroczne hasło wydarzenia – ,,Odetchnij zielenią” –  ma zwracać uwagę na korzyści ekologiczne i zdrowotne wynikające z otaczania się roślinami.

Patronat nad wydarzeniem objęło czasopismo “Zieleń miejska”.

„Zieleń to życie” to spotkanie wszystkich zawodowo zajmujących się zielenią – handlowców, projektantów, tworzących tereny zieleni i florystów,  a także pasjonatów i zainteresowanych ogrodem i roślinami.

Podczas wystawy zobaczyć można będzie pełen przekrój krajowej i europejskiej produkcji szkółkarskiej i ogrodniczej: drzewa, krzewy, byliny, róże, ozdobne trawy, pnącza, rośliny rabatowe, tarasowe, a także owocowe i zioła.

Targi wzbogaci oferta kwiatów ciętych i doniczkowych prezentowanych pod marką Flower Expo Polska. Tegoroczną nowością będzie platforma Greenery, służąca do hurtowej sprzedaży roślin i dedykowana do handlu ogrodniczego.

Prezentowane podczas targów maszyny, urządzenia, technologie i oprogramowanie skierowane będą do szkółkarzy, ogrodników oraz projektantów i wykonawców terenów zieleni. Zaprezentowane zostaną także nawozy i środki ochrony roślin, podłoża, technologie sadzenia czy pielęgnacji, akcesoria i narzędzia niezbędne do zielonej produkcji.

W jedynym w Polsce „Konkursie Roślin – Nowości 2017” rywalizować będzie 19 gatunków i odmian. Inicjatywa ma na celu promowanie nowych odmian, pojawiających się po raz pierwszy na rynku polskim oraz wyłonienia najcenniejszych z nich, które na stałe na tym rynku zagoszczą.

Ciekawostką nie tylko dla miłośników kultury japońskiej będzie prezentacja sztuki formowania drzewek bonsai.  W sobotę podziwiać będzie można efekt pracy czołowych bonsaistów z Polski, Słowacji i Niemiec. Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program pokazów – począwszy od kształtowania drzewek na podobieństwo natury, po zakładanie kimona i sztuki walki mieczami. Nie zabraknie także sushi.

Architekci krajobrazu skorzystać będą mogli z warsztatów oprogramowania komputerowego, tworzenia angielskich ogrodów oraz konferencji, w której prelegentami będą projektanci z Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski. Szkółkarze i ogrodnicy oraz właściciele sklepów i centrów ogrodniczych mogą wziąć udział w seminariach ,,Wiedza dla producentów” i ,,Wiedza dla handlu”.

W ramach konferencji ,,Mocno zielone miasto” pokazane zostaną najnowsze naukowe dowody na czyszczącą moc roślin oraz skuteczne zarządzanie zielenią w Berlinie. Odbędzie się także panel prezentacyjno-dyskusyjny dotyczący metod partycypacyjnych w procesie tworzenia zieleni.

Z kolei floryści i kwiaciarze spotkają się z ekspertami od marketingu internetowego i poznają nowe trendy w europejskim handlu.

Pobierz program wydarzenia “Zieleń to życie” 2017

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj