8 mln zł kosztować będą nowe ścieżki rowerowe w Zielonej Górze. Ponad 11 km nowych dróg dla jednośladów pojawi się do końca lipca przyszłego roku.

Miasto Zielona Góra podpisało właśnie umowę z wykonawcami nowych ścieżek rowerowych. Inwestor wycenia koszt robót na niemal 8 mln zł. Koniec realizacji wyznaczono na 1 sierpnia 2018 r.

Konsorcjum wybuduje ścieżki na tzw. trasie Z5b, czyli wzdłuż ul. Ochla-Kożuchowska od ul. Ochla-Sosnowa do Kiełpina i dalej do  ul. Drzonków-Modrzewiowa. Z kolei trasa S4 wiedzie od ul. Jędrzychowskiej do ul Zatonie – Strumykowa.

W ramach przedsięwzięcia wybudowane zostaną: 11,2 km ścieżek rowerowych o nawierzchni bitumicznej, miejsca postojowe dla rowerzystów o nawierzchni z kostki betonowej,  przepust łukowo-kołowy, zjazdy na prywatne posesje, drogi wewnętrzne i tereny leśne, perony dwóch przystanków autobusowych z kostki betonowej.

Ponadto wykonana zostanie rozbiórka pozostałości budynku gospodarczego (mur z cegły), regulacja istniejących rowów przydrożnych i zabezpieczenie skrzyżowań z istniejącym podziemnym uzbrojeniem terenu.

Czytaj więcej

Skomentuj