Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Zielona odnowa łódzkich Bałut

Zielona odnowa łódzkich Bałut
R.G.
20.01.2023, o godz. 10:41
czas czytania: około 2 minut
0

Rok 2023 ma być dla Bałut, czyli jednego z najstarszych łódzkich osiedli, czasem gruntownych przemian. W miejscu tym powstać ma m.in. wiele miejsc sprzyjających regeneracji i korzystnemu dla zdrowia, spędzaniu wolnego czasu. Nieodłącznym i ważnym elementem tego projektu będzie zieleń.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak informuje łódzki samorząd, mieszkańcy Łodzi wyrażają wolę po temu, by w ich mieście pojawiło się więcej zieleni, zwłaszcza na obszarach, na których do tej pory nie było jej wcale. Jedną z odpowiedzi na to zapotrzebowanie ma być tworzenie zielonych parkingów, dlatego też, tego rodzaju miejsca, jeszcze w tym roku, pojawić się mają przy ulicy Harcerzy Zatorowców w łódzkich Bałutach. Przewidziano tam czterdzieści zielonych miejsc postojowych.

Piękniejszy Skwer Gdański

Park w obrębie ulic Wojska Polskiego, Głowackiego i Sucharskiego zyska natomiast nowe alejki. Pojawią się tam również ławki i kosze. A dotychczasowa zieleń zostanie odnowiona i poddana pielęgnacji.

Szarych Szeregów z torem rolkowo-wrotkowym

Miłośnicy rolek będą mogli natomiast korzystać z nowego toru rolkowo-wrotkowego w parku Szarych Szeregów. W zachodniej jego części, w linii północ-południe, na łącznym odcinku 450 m, powstanie specjalny pas przeznaczony do jazdy.

Ul. Julianowska z siłownią i placem zabaw

Natomiast przy ulicy Julianowskiej powstać ma atrakcyjna siłownia dla seniorów i plac zabaw. W ramach tej inwestycji, na nowo zagospodarowane zostaną – północno-wschodnia i południowo-zachodnia – części skweru króla Władysława Jagiełły. Na skwerze zlokalizowane zostaną urządzenia zabawowe i siłowe, a wokół nich nowa, bezpieczna nawierzchnia.

Przebudowa ulic Wojska Polskiego i Franciszkańskiej

Łódzki magistrat zapewnia też, że pod koniec 2023 r. kierowcy będą mogli już korzystać z nowej, przebudowanej ulicy Wojska Polskiego. Zmiany mają być znaczące – tory tramwajowe ułożone będą tam na nowo. Wzdłuż zmodernizowanej ulicy powstaną nowe chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i parkingami. Zainstalowane tam będzie również  nowe oświetlenie, przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe

Ulice te się także zazielenią, a to za sprawą 800 nowych drzew (klonów, lip i dębów) oraz 12 tys. krzewów i kwiatów.

Ponadto, w II kwartale obecnego roku, miasto planuje ogłosić przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj, na przebudowę ul. Franciszkańskiej, na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Północnej.

Park treningowy i plac zabaw na Radogoszczu

Natomiast dzielnica Radogoszcz zyska nowy treningowy park z przeszkodami dla dzieci i dorosłych. Powstanie tak także specjalna konstrukcja do ogólnorozwojowego treningu ninja dla osób w każdym wieku. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają możliwość aktywnego spędzania czasu w rodzinnym gronie, a dyscypliny sportu typu Ninja/OCR będą miały szansę na dynamiczny rozwój. Dodatkowo przewidziano tam także elementy małej architektury, czyli ławki, kosz oraz stojaki rowerowe.

W Radogoszczu pojawić ma się też nowy, atrakcyjny i przede wszystkim bezpieczny plac zabaw.

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024