1 / 9

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły kolejne inicjatywy w ramach projektu CzęstoZielona. Mamy pierwszy zielony przystanek i zasiewy jednorocznych łąk mieszanych.

Na centralnym przystanku tramwajowym (przed Megasamem i Kwadratami) firma DARK LAND posadziła bluszcz, który będzie piął się po zlokalizowanych tam dwóch wiatach MPK.

Zielone przystanki

– Eko-przystanek jest odpowiedzią na potrzebę zazielenienia miejskiej przestrzeni i poprawy warunków klimatycznych. Z jednej strony ma umilać czas oczekiwania na tramwaj; z drugiej wpłynie na zatrzymanie wody opadowej i obniżenie temperatury otoczenia samych wiat. Ma być przyjazny. Znajduje się w bardzo ruchliwym miejscu, oby „nie zainteresował” wandali – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk w czasie spotkania z dziennikarzami.

Na samo zazielenienie i rozrost przystankowych pnączy trzeba będzie poczekać, ale dzisiaj tą akcją Miasto przypomniało o projekcie CzęstoZielona realizowanym w ramach programu “Kierunek Przyjazna Częstochowa”.

Łąki kwietne

Z dziennikarzami rozmawiał również koordynator tego projektu Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych, który opowiedział, gdzie są zasiewane nowe jednoroczne łąki mieszane.

– Wybraliśmy pięć lokalizacji, gdzie zasiewamy kwiaty i słoneczniki. Są trzy odcinki przy al. Jana Pawła II, pasy przy al. Marszałkowskiej, przy skrzyżowaniu DK-91 z al. Jana Pawła II, i tereny przy ulicach Śląskiej oraz Fieldorfa-Nila – wyliczał Łukasz Kot.

Czytaj więcej

Skomentuj