1 / 8

W zestawieniu przygotowanym dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 11 miast, które zaprezentowały swoje jarmarki świąteczne. W sumie oddano 2 338 głosów. Sprawdź, które miasto wygrało!

Decyzją internautów zwyciężył Białystok. Miasto zdobyło 755 głosów (32 proc.). Na drugim miejscu uplasowały się Mysłowice (31 proc., 734 głosy), a na trzecim Toruń (13 proc., 296 głosów).

Serdecznie gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że laureat – Urząd Miejski w Białymstoku – otrzymuje od nas półroczną prenumeratę „Przeglądu Komunalnego”.

Świąteczny jarmark przed ratuszem w Białymstoku rozpoczął się 1 grudnia i trwał do 22 grudnia. Rynek Kościuszki wypełniły drewniane stoiska pośród których rozbłysły miejskie choinki wraz z świątecznymi dekoracjami. Celem jarmarku jest m.in. promowanie dziedzictwa kulturowego różnych regionów Polski.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce. Gdzie najładniejsze? [GŁOSOWANIE]

– Co roku jarmark przywołuje smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę. Tego samego dnia, w którym wystartował jarmark, przyjechał do nas Mikołaj z Laponii. Warto wybrać się na Rynek Kościuszki – zachęcał prezydent Tadeusz Truskolaski.

W jarmarku brali udział wystawcy nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Oferowali oni setki regionalnych produktów. To nie tylko delikatesy i upominki, ale również świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe. Rękodzielnicy pokazywali ceramikę, szkło, ikony, wyroby z drewna i wikliny, biżuterię i wiele innych. Aromatem i wyglądem przyciągały przysmaki – tradycyjne wędliny, pieczywo, sery, zioła, bakalie, herbaty, ciasta, grzane wino. Partnerem wydarzenia było Miasto Białystok.

Dużą atrakcję były też występy artystyczne i warsztaty rękodzielnicze. Oprócz oferty wystawców na jarmarku można było obejrzeć m.in. grę na cymbałach białoruskich, udu, bębnach czy fletach. Świąteczne atrakcje i niepowtarzalna atmosfera przyciągały tłumy białostoczan, zwłaszcza najmłodszych. Przy specjalnej świątecznej ramce, bramie z gwiazdą i saniami z reniferami można było sobie zrobić zdjęcia a niewątpliwie największą atrakcję była karuzela wenecka.

– Chcemy, aby w ten przedświąteczny czas nasze miasto wyglądało pięknie i tworzyło niezwykły nastrój – mówił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

1 / 8

Czytaj więcej

Skomentuj