Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Znamy najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Polsce!

Znamy najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Polsce!
Barbara Krawczyk
23.12.2019, o godz. 10:47
czas czytania: około 2 minut
0

W zestawieniu przygotowanym dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 11 miast, które zaprezentowały swoje jarmarki świąteczne. W sumie oddano 2 338 głosów. Sprawdź, które miasto wygrało!

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Decyzją internautów zwyciężył Białystok. Miasto zdobyło 755 głosów (32 proc.). Na drugim miejscu uplasowały się Mysłowice (31 proc., 734 głosy), a na trzecim Toruń (13 proc., 296 głosów).

Serdecznie gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że laureat – Urząd Miejski w Białymstoku – otrzymuje od nas półroczną prenumeratę „Przeglądu Komunalnego”.

Świąteczny jarmark przed ratuszem w Białymstoku rozpoczął się 1 grudnia i trwał do 22 grudnia. Rynek Kościuszki wypełniły drewniane stoiska pośród których rozbłysły miejskie choinki wraz z świątecznymi dekoracjami. Celem jarmarku jest m.in. promowanie dziedzictwa kulturowego różnych regionów Polski.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce. Gdzie najładniejsze? [GŁOSOWANIE]

– Co roku jarmark przywołuje smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę. Tego samego dnia, w którym wystartował jarmark, przyjechał do nas Mikołaj z Laponii. Warto wybrać się na Rynek Kościuszki – zachęcał prezydent Tadeusz Truskolaski.

W jarmarku brali udział wystawcy nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Oferowali oni setki regionalnych produktów. To nie tylko delikatesy i upominki, ale również świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe. Rękodzielnicy pokazywali ceramikę, szkło, ikony, wyroby z drewna i wikliny, biżuterię i wiele innych. Aromatem i wyglądem przyciągały przysmaki – tradycyjne wędliny, pieczywo, sery, zioła, bakalie, herbaty, ciasta, grzane wino. Partnerem wydarzenia było Miasto Białystok.

Dużą atrakcję były też występy artystyczne i warsztaty rękodzielnicze. Oprócz oferty wystawców na jarmarku można było obejrzeć m.in. grę na cymbałach białoruskich, udu, bębnach czy fletach. Świąteczne atrakcje i niepowtarzalna atmosfera przyciągały tłumy białostoczan, zwłaszcza najmłodszych. Przy specjalnej świątecznej ramce, bramie z gwiazdą i saniami z reniferami można było sobie zrobić zdjęcia a niewątpliwie największą atrakcję była karuzela wenecka.

– Chcemy, aby w ten przedświąteczny czas nasze miasto wyglądało pięknie i tworzyło niezwykły nastrój – mówił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka przestrzenna
css.php
Copyright © 2023