Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Zrewitalizowany Park Stacja Wisła będzie większy

Zrewitalizowany Park Stacja Wisła będzie większy
jw
04.07.2019, o godz. 9:53
czas czytania: około 1 minuty
0

Rok temu na zapuszczonych, poprzemysłowych krakowskich gruntach powstał Park Stacja Wisła. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jest szansa na powiększenie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Park „Stacja Wisła” powstał na zaniedbanej działce, gdzie przez lata funkcjonował dziki parking. Na nowo zaprojektowana przestrzeń została podzielona na 12 stref, w zależności od pełnionych funkcji i docelowych użytkowników. Wyliczyć tu należy: strefę rekreacyjną (z miejscem na piknik), zabawową z naturalnym placem zabaw, a także m.in. łąkę kwietną, farmę miejską (drewniane skrzynie – rabaty podniesione – umożliwiające wyhodowanie własnych warzyw i owoców), labirynt oraz parking dla rowerów.

Oprócz tego znalazło się miejsce na wielofunkcyjny pawilon o powierzchni 80 m.kw. (z toaletą, kuchnią i salą do przeprowadzania warsztatów), który został zaprojektowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju – zastosowano tu m.in. ogrody deszczowe. Przy pawilonie pojawił się taras wypoczynkowy z leżakami, a także scena do letnich potańcówek.

Po realizacji inwestycji miastu udało się skorzystać z pierwokupu – zakupiło od PKP okoliczne działki za kwotę 615 tys. zł brutto. – Są one naturalną kontynuacją parku, więc zostanie on powiększony. Możliwe, że dzięki tym działkom uda się powiększyć strefę dla dzieci tworząc tam plac zabaw. W momencie opracowywania koncepcji parku nie wiedzieliśmy, czy ten teren uda się pozyskać, dlatego opracowanie ich nie obejmowało. – informuje Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Koszt inwestycji Parku Stacja Wisła to 2,6 mln zł, w tym kwota dofinansowania w wysokości 1,6 mln zł.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024