1 / 19

W ramach specjalnej akcji w południowej części Gdańska, Zakład Utylizacyjny wraz z mieszkańcami zebrał ponad 10 ton odpadów z terenów zielonych. W sprzątaniu pomogło prawie 1000 osób.

Prawie 1000 osób oraz pracownicy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku zbierało odpady na terenach zielonych w gdańskim Jasieniu, Chełmie i Ujeścisku-Łostowicach. Przy okazji zlikwidowano też pięć dzikich wysypisk.

– To, że mieszkańcy Gdańska tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów daje powody do zadowolenia. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby tego typu akcje w ogóle nie były potrzebne. Cieszę się jednak, że mieszkańcy zmobilizowali się, by wspólnie z pracownikami jednostek miejskich zadbać o swoje najbliższe otoczenie – powiedział Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska odpowiedzialny za gospodarkę komunalną.

W ramach akcji posadzono też ponad 2000 kwiatów i kilkadziesiąt drzew, w tym dąb „Monument” przy Szkole Podstawowej nr 12. Sprzątaniu towarzyszyły zajęcia i zabawy związane z recyklingiem i edukacją ekologiczną.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj