Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Białystok stworzy z mieszkańcami mapę potrzeb

Białystok stworzy z mieszkańcami mapę potrzeb
jw
08.05.2024, o godz. 9:12
czas czytania: około 2 minut
0

Prezydent Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców Białegostoku na spotkania pod hasłem "Porozmawiajmy o Białymstoku. Stwórzmy razem mapę potrzeb". To dobra okazja, aby porozmawiać o tym, jak miasto i jego osiedla rozwijają się, jakie są potrzeby mieszkańców, co powinno się zmienić i na co warto zwrócić uwagę.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Białystok w ostatnich latach bardzo się zmienił, mieszkańcom żyje się tu coraz lepiej i bezpieczniej. Potwierdzają to nie tylko różnego rodzaju rankingi, ale także osoby odwiedzające miasto. To efekt wielu ważnych inwestycji i decyzji podejmowanych przez władze miasta i radnych we współpracy z mieszkańcami. Jak białostoczanie postrzegają swoje miejsce do życia? Co jeszcze ich zdaniem należałoby zmienić? Jakie mają potrzeby? O tym wszystkim można rozmawiać podczas cyklu spotkań z prezydentem, radnymi miejskimi i urzędnikami.

“Stwórzmy razem mapę potrzeb”

– Porozmawiajmy o Białymstoku i stwórzmy razem mapę potrzeb. Podczas spotkań przyjrzymy się z bliska oczekiwaniom mieszkańców po to, by przekształcić je w konkretne projekty, które będziemy mogli wpisać do budżetu miasta – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Chcę, żeby to mieszkańcy wskazali, co powinno się zmienić w ich najbliższej okolicy, na co warto zwrócić uwagę. –  dodał.

Spotkania będą odbywały się we wtorki (jedno) oraz środy i czwartki (po dwa spotkania) – przez najbliższe dwa tygodnie. Wszystkich spotkań będzie 10.

Ocena miasta

Przez dwa tygodnie dostępna będzie także ankieta, której wyniki mają wskazać, jak mieszkańcy oceniają m.in. bezpieczeństwo, komunikację miejską, czystość, zieleń, stan dróg i wiele innych obszarów. Pytania będą dotyczyły także konkretnych potrzeb, projektów, które powinny zostać zrealizowane. Ankieta będzie dostępna online na stronie miasta od 13 do 26 maja, a także w formie papierowej podczas spotkań i budynkach Urzędu Miejskiego.

– Efekty analizy materiałów zebranych od białostoczan będą jednym z najważniejszych elementów branych pod uwagę w pracach nad budżetem. Już dziś deklaruję, że będę monitorował i zdawał sprawozdanie mieszkańcom z tego, co może być zrealizowane, co zostało wprowadzone do budżetu miasta – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024