Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

1500 zbiorników z nielegalnym odpadami w Kędzierzynie-Koźlu

1500 zbiorników z nielegalnym odpadami w Kędzierzynie-Koźlu
Barbara Krawczyk
23.11.2020, o godz. 9:10
czas czytania: około 1 minuty
0

Niebezpieczne, chemiczne odpady zostały odkryte w hali magazynowej przy ulicy Chełmońskiego w Koźlu Porcie. W sumie było tam ok. 1500 zbiorników typu DPPL, o pojemności 1000 l każdy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Jak wynika z informacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu firma, do której należy nieruchomość, nie uzyskała ona zezwolenia na składowanie jakichkolwiek substancji.

Pojemniki, w których prawdopodobnie jest substancja chemiczna są zamknięte i zabezpieczone folią. Zostały one ofoliowane i opisane informacjami, że znajdują się w nich nawozy azotowe. Nie ma z nich żadnych wycieków i nie ulatniają się gazy. Obecnie funkcjonariusze ustalają jakie faktycznie substancje są przechowywane, w jaki sposób tam się znalazły i kto jest odpowiedzialny za ich składowanie.

Na miejscu interweniują funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, technik kryminalistyczny, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Jednostki te ściśle współpracują z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska

Prawdopodobnie właściciel przebywa za granicami kraju, a magazyny w których są przechowywane substancje wynajmuje. Policja ustala do kogo należą pojemniki.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023