Nextbike Polska podpisał umowę z miastem Chorzów na dostarczenie i obsługę systemu rowerów miejskich. W sumie na ulice Chorzowa wyjedzie 460 rowerów.

Na system rowerów miejskich w Chorzowie składać się będzie z 46 stacji, które dostarczy firma Nextbike. Firma dostarczy 345 rowerów standardowych dla dorosłych, 40 dziecięcych, 25 cargo, 25 rowerów tandem oraz 25 rowerów standardowych z fotelikami dziecięcymi.

Stacje będą zlokalizowane we wszystkich dzielnicach Chorzowa. – Tak gęsta sieć ma sprawić, że każdy będzie miał stacje w pobliżu miejsca, gdzie mieszka i pracuje – mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Firma Nextbike będzie odpowiadać za dostarczenie rowerów, ich utrzymanie i obsługę systemu wypożyczania. Rowery w Chorzowie będzie można wypożyczać od 21 marca do 30 listopada.

Warto też podkreślić, że do końca 2019 r. w mieście przybędzie ok. 20 kilometrów tras rowerowych. Nowe połączenia umożliwią rowerzystom swobodny dojazd do centrum m.in. z Żabich Dołów, Chorzowa Batorego i Chorzowa Starego. Pod estakadą powstanie także duży parking Bike and Ride.

System rowerów miejskich, nowe trasy rowerowe i parking Bike & Ride to inwestycje, na które miasto pozyskało duże dofinansowanie unijne. Dotacja obejmowała także wybudowane już centrum przesiadkowe i wyniosła prawie 32 mln zł. Wartość tych wszystkich dofinansowanych projektów to ponad 37,5 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj