Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Komentarz do zmian w ustawie o GMO

Komentarz do zmian w ustawie o GMO
21.11.2008, o godz. 13:41
czas czytania: około 1 minuty
0

Przedstawiciele Fundacji ICPPC (International Coalition to Protect the Polish Countryside) - Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi wzięli pod lupę proponowane zmiany do ustawy o GMO, informuje Serwis Samorządowy PAP.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Przedstawiciele tej organizacji uważają że nowy projekt nie jest spójny z deklaracji Rady Ministrów, która informowała. że  chciałaby „Polski wolnej od GMO”, a jednocześnie proponowane zmiany nie chronią kraju przed uprawami GMO.  

Według przedstawicieli ICPPC kara 3000 zł/ za 1 ha upraw GMO jest bardzo niska. Zapłacą więc z ochotą taką karę, aby tylko pozbawić polskich rolników możliwości produkcji wysokiej jakości żywności, zrobić z nich niewolników ponadnarodowych korporacji, a Polaków zmusić do spożywania żywności, która zabija. Koegzystencja/sąsiadowanie upraw GMO w środowisku upraw konwencjonalnych/tradycyjnych jest ideą absurdalną i niewykonalną dlatego konsumenci będą pozbawieni wyboru – stwierdzili Jadwiga Łopata, laureat Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel) i Sir Julian Rose, Prezes ICPPC.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026