Podczas konferencji na temat bezpieczeństwa energetycznego, która odbyła się na początku września w Rzeszowie, Krajowa Izba Gospodarki Odpadami opowiedziała się za rozbudową systemów gwarantujących samowystarczalność energetyczną gmin.
Dzięki współpracy Krajowej Izby Gospodarki Odpadami z prof. Zdzisławem Gawlikiem, posłem na Sejm RP (i byłym prezesem Zarządu MPO w Warszawie), nasza Izba stała się współorganizatorem panelu pt. „Samowystarczalność energetyczna gmin w kontekście dekarbonizacji” podczas X Konferencji pt. „Bezpieczeństwo energetyczne, filary i perspektywy rozwoju”. Konferencja odbyła się 8-9 września br. w Rzeszowie, a zorganizowali ją Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza i Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza.
Silna reprezentacja
W panelu wystąpili przedstawiciele KIGO w osobach Tomasza Ucińskiego, prezesa Zarządu KIGO i prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie, Marka Kabacińskiego, przedstawiciela regionalnego KIGO, wiceprezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie, Jakuba Batora, członka Komisji Rewizyjnej KIGO i członka Zarządu Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów, dra Radosława Maruszkina, adwokata z Kancelarii Adwokackiej Maruszkin. Udział wzięli także Grzegorz Wrona, zastępca prezydenta Rzeszowa, dr inż. Tomasz Mirowski, reprezentujący jednocz...
Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!
Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?