Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Akcja ochrony cennych drzew w Gdańsku

Akcja ochrony cennych drzew w Gdańsku
23.05.2017, o godz. 7:59
czas czytania: około 1 minuty
0

Z inicjatywy prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza i Klubu Radnych PO gdańskiej rady miasta – można zgłosić magistratowi cenne i warte ochrony drzewa, które miasto mogłoby otoczyć opieką i uratować – drzewa będącego pomnikiem przyrody nie można wyciąć.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W ramach akcji “Zgłoś drzewo na pomnik przyrody” mieszkańcy zgłaszają do gdańskiego magistratu drzewa, które – po weryfikacji przez Wydział Środowiska i uzgodnieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gdańsku – przedłożone zostaną radzie miasta, która może ustanowić je pomnikami przyrody.

W ten sposób można znacząco zwiększyć liczbę chronionych drzew, którym nie groziłaby wycinka, a które wzbogacałyby ekosystem zieleni miasta. Po ustanowieniu drzewa pomnikiem, to miasto wykonuje zabiegi konserwatorskie i przeprowadza prace pielęgnacyjne – opiekuje się danym drzewem.

– Do tej pory drzewa zostawały pomnikami przyrody raz, dwa razy w roku. To o wiele za mało! Tę liczbę trzeba zwiększyć, a udać się to może dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy będą Wydziałowi Środowiska wskazywać drzewa warte ochrony – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

– Gdańszczanie najlepiej wiedzą, które drzewa w ich otoczeniu warto zachować i wierzę, że zgłoszeń będzie wiele. Wydział Środowiska jest na to przygotowany i czeka na wnioski. Wspólnie z mieszkańcami i radnymi naszego miasta, możemy uratować drzewa dla przyszłych pokoleń! – dodaje. Do 19 maja mieszkańcy zgłosili 16 propozycji.

Obecnie na terenie administracyjnym Gdańska istnieje 161 pomników przyrody, wśród których są: 121 pojedyncze drzewa różnych gatunków, 1 aleja drzew (Aleja Lipowa); 28 grup drzew; 9 głazów narzutowych oraz 2 pomniki powierzchniowe.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024