Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dostał już wnioski o dofinansowanie na ponad 90 proc. budżetu programu Mój Prąd 6.0. Spośród innych programów dla osób fizycznych najwięcej wniosków, na ponad połowę budżetu, wpłynęło w programie Moje Ciepło.
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie planuje modernizację Plant Krakowskich. Obecnie trwa przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego przedsięwzięcia wraz z uzyskaniem odpowiednich wytycznych konserwatorskich, opinii oraz uzgodnień.
Nowe zasady znakowania opakowań zaproponowane przez Komisję Europejską utrudnią segregację odpadów i zwiększą koszty producentów - ostrzegają eksperci stowarzyszenia Natureef i popierają apel branży opakowaniowej o ich zmiany.
Ciężarówka transportująca 25 ton śmieci ze Szwecji na teren woj. kujawsko-pomorskiego została zatrzymana pod Szczecinem przez służby celno-skarbowe i inspektorów ochrony środowiska. Transport prawdopodobnie zostanie odesłany do nadawcy, przewoźnikowi grozi 20 tys. zł kary.
System kaucyjny wejdzie w życie już 1 października i obejmie m.in. butelkowane i puszkowane wodę, soki i napoje. Z badania przeprowadzonego na początku roku wynika, że tylko co trzeci Polak zdawał sobie sprawę z tego, jak funkcjonują podobne systemy w innych krajach i czego można się spodziewać już w IV kwartale roku. Jednocześnie nastawienie społeczeństwa do samej koncepcji jest pozytywne. Dlatego producenci napojów apelują do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o wspólną akcję informacyjną.







![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



