Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Aktualności

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Miliony dla samorządów na przebudowę przejazdów kolejowych

Miliony dla samorządów na przebudowę przejazdów kolejowych

06.08.2025
KP/PAP
0

Pieniądze oferuje PKP PLK, które podkreśliły, że projekt wpisuje się w działania spółki dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym poprzez likwidację przejazdów kolejowo-drogowych i zastąpienie ich skrzyżowaniami dwupoziomowymi na terenie całego kraju.

Unijne wsparcie dla poprawy jakości wody w Polsce

Unijne wsparcie dla poprawy jakości wody w Polsce

06.08.2025
JSK
0

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał pierwsze trzy umowy z beneficjentami w ramach działania 2.5 Woda do spożycia, będącego częścią programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS).

15 minut dla głowy. Dlaczego kontakt z naturą to nie fanaberia, tylko miejski obowiązek

15 minut dla głowy. Dlaczego kontakt z naturą to nie fanaberia, tylko miejski obowiązek

06.08.2025
pap/jw
0

Codzienna dawka natury – choćby symboliczna – może działać jak tarcza ochronna dla psychiki. Badacze z Stanford University odkryli, że już 15 minut spędzonych na łonie przyrody znacząco poprawia zdrowie psychiczne mieszkańców miast, a szczególnie tych młodych. To nie tylko naukowa ciekawostka, ale konkretna wskazówka dla planowania przestrzeni miejskich.

25,5 mln zł z funduszy unijnych na wodociągi i gospodarowanie wodą w Łódzkiem

25,5 mln zł z funduszy unijnych na wodociągi i gospodarowanie wodą w Łódzkiem

06.08.2025
JSK/PAP
0

Ponad 25 milionów złotych z funduszy unijnych trafi do województwa łódzkiego na rozwój infrastruktury wodnej. Środki te zostaną przekazane 14 gminom oraz jednemu zakładowi wodociągów i kanalizacji. Celem inwestycji jest poprawa efektywności gospodarowania wodą oraz modernizacja istniejących sieci wodociągowych.

MKiŚ planuje test nowej technologii odsalania wód kopalnianych

MKiŚ planuje test nowej technologii odsalania wód kopalnianych

06.08.2025
JSK/PAP
0

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zapowiedziało uruchomienie pilotażu nowej technologii, której celem jest odsalanie wód kopalnianych. Nowatorskie rozwiązanie ma przede wszystkim przyczynić się do ograniczenia zanieczyszczenia rzeki Odry, co jest szczególnie istotne w kontekście kryzysów ekologicznych z ostatnich lat.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026